bugün

neden bu ülkede 40 ayrı etnik köken varken,bir ermenilere,bir de kürtler katliam!!! yapmış acaba bu devlet?yoksa ortada da katliam falan yok da bu etnik mozaik ailesinin iki şımarık ve edepsiz çocuğu durmadan vızırdamayı ve ağlamayı kendine alışkanlık mı edinmiş acaba!ben dünyada ki hiç bir etnik kökenin düşmanı değilim kardeşim,ancak bu ülkede hem hainlik ve kahpelik yapacaksın senin şerefin sorgulanmayacak,hem tarihin her döneminde bir şerefsiz pislik tarafından kandırılıp köpek gibi kullanılacaksın ama senin zekan sorgulanmayacak!yok öyle yağma!!!
(bkz: kaka kürtler)
fark PKK olsa gerek!
asimile olduğumuzdan değil, zamanında kızıl ordu bizi katlederken "21 mayıs 1864" Türk devletinin bize kucak açmasından dolayı kaynaklanmayan sorundur.
bizimde kendi dilimiz, kendi yemeklerimiz, kendi geleneklerimiz, kendi törelerimiz var. aramızda yabancı yokken çerkesceden başka dil konuşmayız.
Şeyh Şamil'in torunlarından vatana ihanet beklemek bile hatadır zaten.
çünkü onlar bu ülke benim der, şurdan şuraya kadar benim demezler !

kürtler farkında mı bilemiyorum, birilerini sahip çıkmakla ve kendilerini bu zümrelerin dışlaması ile yakınıyolar ya, öyle değil dostum. ben diyosam bu ülke komple benim, sen de diyeceksin. hepsi benim dersen hayatın değişir, dostun değişir, düşmanın değişir, gücün değişir. yapabiliyo musun?
hey, çünkü biz bir aileyiz jack!
yasadışı işleri çingenelere yada başkalarına yıkmak isteyerek,kürtlerin bu ülkede (uyuşturucu mafyası,kadın ticareti,insan ticareti,organ mafyası,dilenci mafyası,her tür kaçakcılık....) gibi bütün yasadışı işlerin baş aktörleri olduğunun üzerini kapamaya çalışan kürt yazarın elbette kabullenemryeceği bir sorudur.
(bkz: retorik soru)
aslında kürt sorunu diye bir şey yoktur. tek sorun, türkiye de "vur emri" ve idam cezası olmaması sorunu vardır.

(bkz: şehirdeki terörist için polise vur emri verilmesi)

(bkz: idam cezası türkiye ye huzuru geri getirecektir)
çünkü sayısı milyonları bulan türkler almanyada neden terör yapmıyorsa sebebi budur. bir yerde çok olduk diye bok olmaya gerek yoktur.

(bkz: nakör olmamak)
(bkz: ekmek yediğin eli ısırmamak)
(bkz: yediği kaba sıçmamak)
(bkz: hayata saygılı olmak)
nankör değiller çünkü ekmek yediği topraklara ihanet etmiyorlar.
laz, çerkez, tatar, çingene ve avşarların kendini bilmeyen kürtler gibi toprak talep etmediğinden olsa gerek.
aslında mesele ırkta değil,mesele beyinde ve karakterde,sonuç ta bir araya gelmiş herhangi bir topluluk beynini kullanmaktan ve karakterden yoksun kalırsa ve bunun sonucunda da ihanet yoluna kayarsa işte bu hallere düşer.
hop hop, avşarları farklı ırk gibi göstermek ya cahilliktir yada art niyetliliktir. avşarların 24 oğuz boyundan biri olduğunu herkes bilir.
aslında kürtlerin de sorunu yoktur. işkencemi görüyorlar? okullara mı alınmıyorlar? sosyal güvence haklarından mı yararlanamıyorlar? lütfen biri bunu anlatsın. kürtlerin hakkını savunma ayağına terör yaratan insanların emellerine alet olmaktan başka sorunları yok bu insanların. cehaleti saymazsak tabi...
çünkü;

iyi okuyun lan;

osmanlı'da sadece kürtlere ve türklere askerlik zorunluydu.

diğer milletler azınlık olarak sayılıyordu.

o şimdi, kürt sorunu varsa onların da sorun çıkarmasını beklediğiniz milletler, belli bir miktar para yahut mal verip askerlikten kaçabiliyorlardı, fakat kürtlerin ve türklerin böyle bir durumu söz konusu değildi.

kürtlerin 1921 anayasası'nda yazdığı üzere, türkiye cumhuriyeti devleti'nin temel kurucu unsurlarından biri olması da bir sebep olabilir.

kürtlerin osmanlı ve türkiye cumhuriyeti tarihlerinde sürekli devletin üst düzeylerinde yer edinmiş olmaları ve bunca şeye rağmen kendilerinin yok sayılması da soruna bir sebeptir.
onlarında anadillleri vardaa neden anadilde eğitim diye tuutturmuyorlar denilesi durumdur.
onların ülkemizi bölme gibi bir niyeti yok.
çünkü onlar 3-5 kuruşa satın alınabilecek insanlardır. başımızdaki de zaten laz değil mi?
çünkü bu sayılan guruplar sorun çıkartamyacak kadar azınlıktadırlar..
kürtlerin de sorun çıkardığı muammadır.. her kürt sorun çıkarmaz, ama sorun çıkaran kürtler de yok değildir.. sorun çıkartan türkler de olduğu gibi.
çünkü onlürın herhangi bir talebi yoktur.çünkü onlar kendilerini türk olarak tanımlamaktadır.
halis muhlis türküm koyümüze yol yok otobus yok elektrik su sorun ama bizim köylüler isyan etmiyor tek geçim kaynakları tarlada sene 1 alınan ürün o da yetmiyo ama halk isyan etmiyo. çünkü vefalı hain köpek değiller.....
edit:müslüman bir ülkede müslüman birinin devlete isyan etmesi çok büyük bir günahtır da. çünkü küffara yardım ediyor dolaylı olarak.
artık merak edilmeyen sorunsaldır, cevap çok net artık , diğerlerinin hiçbiri o kadar kullanılmaya müsait mal değiller.
çünkü kolay kışkırtılamazlar devlete karşı.
hepsi tamamda avşar sorunu ne ya avşar ayrı bi milletmi amına koyim avşarlar oğuz boyunun tıpkı kınık gibi kayı gibi bir boyudur. ayrı bir kimlik değildir hiç alakası bile yoktur.
diger etnik gruplarin kurtler kadar genis bir nufusu olmadigini ve yasadigi cografyanin yerlisi olmasina ragmen haksizlik ve zulum ile basbasa birakildigini bilmeyen veya bilmek istemeyen yazar soylemidir, komiktir.