bugün

ancak kuş beyinlilerini işidir. necip fazıl gibi bir deha ile nazım hikmet gibi sade bir şairin karşılaştırılması akli melekelerden yoksunluğu gösterir. necip fazıl herşeyden önce, türk islam dünyasının son iki yüzyılda yetiştirdiği en büyük düşünürüdür. eserlerindeki anlam derinliği başka hiçbir mütefekkirin eserlerinde yoktu. şairlik yönü tartışılamaz bile. şimdi böyle bir deha ile nazım ı karşılaştırmaya çalışmak, kıskançlığın ve yokluğun belirtisidir. olay bu kadar basit ve net. dikkat edin nazım a kötü demiyorum. hakarette etmiyorum. bariz bir yanlışı söyluyorum. nazım ın fırtına boran diye estiği yerde üstad necip fazıl ın tek bir nefesi yeter. işte bu nedeenle karışılaştırılmalarının imkansız olduunu söyluyorum.
yurdumun kısır siyasi polemik klişelerinden biridir. karambolde bu adamlar ülkenin sanatına ne katkılar yapmış kaynar gider. ama olsun, biz kayıkçı kavagamızı yapalım da; sanatmış, şiirmiş, edebiyatmış; ne gereği var bunların değil mi? sidik yarışı yaptırmak daha mühim çünkü.
La bunların ikisi zaten oldu. Neyini karsilastiriyorsunuz.
bir kumarbaz ile vatan sevgisi uğruna gurbet ellerde ölen birinin kıyaslamasıdır. çok yanlıştır.
http://istihbaratdunyasi....m/2012/06/image001415.jpg
Nazım'ın metafizik konusunda Necip Fazıl akımına yazdığıdır:

Şimdi şu ummanda yüzen gemi, senin kendi fikrindir öyle mi?
Peki anladık, isa gibi bir baban yok
Fakat bacaklarının arasından çıktığın Meryem gibi bir anan da mı yok?
Çok yalan söylemişsin çok!
Yani şimdi sen kendi altında kendinle mi yattın..."