bugün

tam bir oç'dir. yalnız kimse yanlış anlamasın. sözüm bu trt'de yayında konuşan zata değil. zaten o programı da izlemedim, ve o zatı da tanımıyorum. o zatın annesinin mesleği hakkında da hiç bir bilgim yok.

sözüm cami avlusunda su içip eve dönerken görüp, tanıştığım bir oç'na.

olayın üstünden 2 yıldan fazla geçti. çarşıda gezerken bir cami avlusundaki sebilden su içip, cami banklarına oturup dinlenmek istemiştim. o sırada yanıma başında takkesi olan bir genç gelip oturdu. biraz sohbetten sonra annesinin eski bir hayat kadını olduğunu, babasının ise belli olmadığını söyledi.(yani kendisi hem oç hem piçti) sohbeti bir yere kadar gayet iyiydi fakat önümüzden geçen bir kediyi görüp o son sözü söylemesi bütün sohbeti bitirdi.

oç - bak kediyi görüyorsun değil mi ?
ben - evet, masum hayvan kediler ne kadar nankördür desekte
oç - kedi ve diğer tüm hayvanların alnı secdeye gitmez neden çünkü biliyor musun ?
ben - bilmem, neden ?
oç - çünkü hayvanlara namaz kılmak farz değildir. yani namaz kılmayanlar sadece hayvandır.
ben - ne alaka namaz kılmayan milyarlarca insan var
oç - tamam işte o namaz kılmayanların hepsi hayvan.
ben - siktir git burdan oç, piç. anası belli babası elli şerefsiz seni adam yerine koyup konuşturanda suç.

sonra oradan kalkıp defolup gitti. bu anım geçenlerde aklıma geldi ama sizlerle paylaşmak bugüne kısmetmiş.

edit: genç oç'ler rahatsız. eksileyin.