bugün

islam'da tek söz sahibi islam tanrısı allah'tır. o da sözünü kuran ile söylemiştir. onun üzerine söz söylemek yersizdir. gerçek bir müslüman da bunun bilincinde yaşar. namaz kılan bir kişinin de cumhuriyet veya x bir yönetim biçimi düşmanı olması kadar doğal bir durum olamaz. çünkü onun için ideal yönetim şekli şeriattır.
olmayan mahluktur. kimse namaz kılana cumhuriyet düşmanı gözüyle bakmamaktadır. ancak herşeyini borçlu olduğu atatürk'ü seven, laikliği savunan insanlara dinsiz muamelesi yapılması yüzünden zaman zaman gelişebilen reflekstir. ve haksızda değildir. zira bir tarafta kendine dindar diyen ama bikini veya mini etek giyen insanlara iftira atan, alkol alan hakkında ağır hakaretlerde bulunan yobaz insanların yanında mahlukluk seviyesinde çok gerilerde kalacak mahluktur.
Yıllarca Cumhuriyeti savunmuş bir insana sen dinsizsin diyenlere karşı, takındığı tavır.
%25 lik kesimin içinde ki bir çoğu malasef ki böyledir. yazıktır ne diyelim.

şu resimi hatırlatalım kendilerine [görsel ]
--spoiler--
%25 lik kesimin içinde ki bir çoğu malasef ki böyledir. yazıktır ne diyelim.
--spoiler--

sözünü edebilenle aynı düşünme yöntemine sahiptir. değerler farklı ama formül aynı yani.
din kavramına ve inançlı insanlara laf ederek memleketi kurtaracağını zanneden zavallıdır.
bu söylemi bir de babama suratına karşı söylemelerini isterim. acaba kaç saniye sonra bir kurşun yersiniz. bakın arkadaşım ben kılmıyorum doğrudur. bu beni ateist yapmaz. babam kılıyor , gayette sağlam bir müslüman fakat bu onu ne akp'li ne şeriatçı, ne dinci, ne yobaz yapar. kendisi bir numaralı cumhuriyet savunucusu benim gözümde. akp düşmanlığı düyorsuz ya hani işte biz onlardanız yavrularım. o kadar sulanmış ki beyniniz, ateisti müslümanına saldırır olmuş, akp'lisi chp'lisine ülkücüsüne saldırır olmuş, size göre sizin düşüncenizde olmayan herkes bu devletin baş düşmanı. ne namaz kılmakla atatürk düşmanı olunur, ne kılmamakla ateist olunur. işiniz gücünüz birbirinize hakaret etmek. bir alay anasınıfı veledinden farkınız kalmamış. neymişte türbanlıymış, bakire olmayanmış, kemalistiymiş, yobazıymış. (bkz: bsg)
laiklere ateist diyen mahluk ile aynı kefededir.