bugün

bence temel çıkış noktası günlük politika olmayan dini görüş temelli söylem. arabın dini yüzyıllarca bizi sikti, halada sikmeye devam ediyor, gebersin deyyuslar, temelinin üzerine oturmuştur. demokrasi insanlık baris falan olayın boyası cilasi.
aynı acıları tatmasını dilediğim insanımsı söylemi. Bakalım o zamanda bu soğukkanlılığı koruyabilecek mi ? iki üç biber gazı yemeye bile dayanamazken o insanların acılarıyla alay etmek gerçekten insan söylemi olamaz.
(bkz: bizden misin dünyalı)
masum insanlar öldürülünce üzülürsün tatlım. adamlar camiyi basıp çocukları öldürüyorlar. eğer buna üzülmüyorsan insan olma özelliğini yitiriyorsun demektir.
edit: kötü oylandığına göre yitirenler var.
"biz vicdansız, gaddar, o.ç tayfasıyız" söyleminin diğer bir tabiri.
insanlık dışı bir cümle. düşünmeden konuşmayın bari.
bu kızgın, bu kalp kıran eller/ bir zaman bebektiler, hadi gel/ aslını göster/suretin çok zalim/ çok mu üzdüler seni/ sahiplenme, senin değil bu dikenler. ( sezenden)
evet ortadoğu da ve mısır da olduğu gibi insan öldüren eller de bir zaman bebektiler. yüzyıllardır bu coğrafyada bebekler gülü tanıyamadan emperyalizm tarafından ekilen kin, intikam duygularıyla dolduruluşa getirilerek din ve mezhep kavgalarıyla kurutulmuş dikenleri tanıdılar. üzülmemek elde değil.
vicdan meselesi yetimi gordugunde de vicdani sizlamaz.
Ama kalanlar için üzülüyoruz diye devam etmesi gereken söylem.

Allahın vahşi bedevilerinin arasında hayat mı olur amk.

Ey atatürk bu ülkeyi nasıl bi karanlıktan kurtarmışsın haberin yok.
bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetindeki aptal kişilerin katıldığı kampanyadır.
kına yak o halde . siz anca müslümanlara düşman olursunuz.
Ölenleri insan olarak düşündüğümüz zaman böyle bir başlığa gerek kalmaz. Kaç annenin yüreği yandı? Kaç evlat annesiz kaldı? Müslümanmış, dinsizmiş düşüncesini atın kafanızdan.
ülkemizde olanlar neydi? ezici bir çoğunlukla gelmiş bir partiyi provokasyonlarla yıpratmaya çalışmak, bu arada ülkeye ciddi ekonomik zarar vermekti.

eylemler sırasında ölenler de gerçek mermiyle keskin nişancılarla ölmediler.

mısır da ise darbeye karşı direniş vardı ve insanlar şiddet yakıp yıkma olaylarına karışmadıkları halde silahlarla tarandılar. atış talimi yapar gibi öldürüldüler. bizdeki eylemlerde ölenler bir elin parmaklarını geçmezken mısır da ölenler bini buldu.

sonuçta, mısır demokrasi için direndi, taksim demokrasiye rağmen direndi.

siz olsanız hangisine üzülürdünüz?
kendi başına üzülemiyo musun lan? niye cogul konuşuyosun?
insan olan insanlar öldüğü için üzülür, insan olan insanlar ailesiz kaldığı için üzülür, insan olan insanlar kaybettiği için üzülür. insan olmayanlar için yapacak pek bir şey yok ne yazık ki. Kendi nefret denizlerinde yitip giderler umarım.
elbette üzülüyoruz.
benim için ölen kişinin mısr'lı veya antarktika'lı olması farketmez. beni asıl üzen, güya müslümanım diye geçinen, adı şeyh bilmem ne skim olan ama mısır ordusuna 15 milyar dolar yardımda bulunan abd köpekleri, dünyanın farklı yerlerinde katliamın babasına maruz kalan türkler için kılını bile kıpırdatmayan ibnelerdir.
onlara gösterdiğimiz ilgiyi mazlum türklere gösterenleri ırkçı ilan etmek için her an tetikte olan gavatlardır.
Gezide
ölenlere oh olsun diyenlerin çok kızdığı kampanya.insanlığı kendi
polisi tarafından katledilen insanlar için üzülmeyen arap yalakalarından
öğrenecek değiliz.lan türkiyede ölenler müslüman değil miydi?
bir fasist beyanidir.
nasılsa müslüman ölüyor di mi koy götüne rahvan gitsin.
vicdansız bir insanın, ve darbe ve katliamları seyredip, hatta bundan zevk alan bir insan müsvetinin beyanı. çoğu sesli söylemesede davranış ve tavırlarıyla bunu kanıtlıyorlar maalesef.
bir insanın hayatı boyunca seçemeyeceği bazı şeyler vardır.
ailenizi seçemezsiniz, fiziksel özelliklerinizi seçemezsiniz ve milliyetinizi, ırkınızı seçemezsiniz.
benim şu an suriye'de esad rejiminin, mısırda sisinin, afganistanda talibanın, iranda baskılı rejimin, kuzey kutbunda soğuğun inim inim inlettiği insanlar içinde olmamamın sebebi, inançlı insanlara göre yaradanın, inançsızlara göre şansın veya doğanın seçimidir.
dolayısıyla arap olmamamızın nedeni biz değiliz.
fakat insanlığın temel düsturlarını, karakterliği, delikanlılığı, hümanizmi seçmek ve hayatınızı bu yolda yaşamak bizim elimizide.
bu nedenle zulüm gören bir arap diye üzülmeyen adam aşağıladığı bir araptan daha aşağılıktır benim gözümde.
ben bırakın insanı, hayvanların bile yaşam hakkı olduğunu savunurum. kim olursa nerede yaşarsa yaşasın ve sebebi ne olursa olsun eziyet gören, öldürülen birileri varsa üzülürüm.
siz mısır'da suriye'de öldürülen 5 yaş altı bir çocuğun fotoğrafını görünce üzülmüyorsanız Allah beni sizle hiç karşılaştırmasın, sizi de bildiği gibi yapsın. vicdansızdan korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmam çünkü
güncel Önemli Başlıklar