Sabah akşam müzik dinleyeceksin, satın almaya gelince burun kıvıracaksın. soruncada para vermem deyip utanmazlık edeceksin. EEEYYY cahil ve salak insan. o seni duygulandıran, güldüren, sana kız tavlatan, yada erkeğini özleden şarkı varya, hah işte: onu parayla kiralanan stüdyolarda, para ödenerek çalan müzisyenler, para karşılığı anlaşılmış aranjörlerin düzenlemesiyle, para kazanmak için dağıtan firmalar sayesinde, para kazanmak için de müzik yapan insanlar üretiyor. biliyorum senin kafan bu satırları almayacak ama yinede bir oku. belki aklın değil ama vijdanın sızlar.
Zamanında kasetlere paralar dökmüş biri olarak üzerime almadığım içli yazı. Zannedersin müzik şirketinden bir abi. Müziği ücretsiz elde etmese çok seven insan ücret de öder. Sen niye bu kadar gerilim yaptın?

Edit; özleden değil özleten dir.
valla ne yalan söyleyeyim param bol olsaydı asla şarkı falan indirmezdim. ya da korsan kitap almazdım. adam o kadar uğraşıyor ortaya bi iş koymak için. ortada emek var, adamın kazancı orada. ama sen gidip korsan yollardan indiriyorsun şarkıları. gel gör ki kardeşim fakirliğin gözü kör olsun, bi albüme ya da kitaba yirmi beş otuz lira vermek çok geliyor. hayat işte, naparsın.
paramız olmadığı için olan durumdur. keza ben de müzisyenim fakat kendimden biliyorum ki müziği en çok dinleen gençlerdir , ve gençlerinde ailelerinde kopardığı 3-5 kuruşu da gidip albume vermesini istemek saçmadır.