bugün

genelde her gün mutlaka müzik dinleyen, müzik dinleyemediği günler ruh hali çöken insandır.
(bkz: bu benim). müziksiz tek günüm yoktur benim.
sabah kalkamadan önce, kalktıktan sonra
işe gitmeden önce, işteyken, işten çıkarken
eve dönerken, eve gelince
sevgilimle buluşmadan önce, buluşurken ve özellikle buluştuktan sonra.
Bağımlılık yapan her şeyden kaçınmak gerekir(içki, sigara,uyuşturucu, müzik, eğlence...)
Bağımlılık köle olmanın, özgürlüğü ve iradeyi kaybetmenin diğer adıdır.
Bağımlı olan insan ahlaki değerlerini daha kolay kaybeder. Bağımlı olduğu şeye ulaşmak ve elde etmek isteyen insan her türlü çılgınlığı yapabilir.
Bağımlı olduğu şeyden uzak olan insan, eroin krizi yaşayan insan gibi tepkiler vermeye başlar.
Orta yolu tutturup, her şeyin kararında olması en güzelidir.
her gün serdar ortaç dinleyen adam da bu sınıfa girer.
*
(bkz: benim bu)
evde olduğum süre içinde müziği kapadığım çok nadirdir.dışarı çıkar çıkmaz kulaklığı takarım konuşmamı gerektirecek bir durum olmadıkça çıkarmam.müzik dinleme imkanım olduğu her yerde müziği tercih ederim.okulda kantinde otobüste yolda.eve geldiğim zaman bilgisayardaki müziği açmadan kulaklığı çıkaramam,o derece.uyuyacağım zaman da kısık bi şekilde açık bırakıp yatarım.son iki durum sakıncalı,evet.ama rahatsız değilim.
genelde rock, metal dinleyenlerin söyleyebileceği bir bağlılıktır. Serdar ortaç dinleyenler bu kategoriye girmez.
"tuvalette bile müzik dinleyeni vardır."

şahsen ben bağımlı olduğumu düşünmüyorum ama bunu yapıyorum.
valla lüks mekanlarda tuvalette televizyon bıle var yani.. ama ben genelde beynimin içindeki melodileri dinlemeyi tercih ederim.
içinde bulunduğum durumdur. Müziksiz uyuyamıyorum ve gün içinde ise en az 5 saat kulaklık takılı oluyor. Kulaklık takmadan dinlediğim müziği saymıyorum bile. 1 2 sene önce artık beni Türk ve bilindik yabancı şarkılar kesmemeye başladı. Şarkıları yüzlerce kez dinleyince baymaya başladı. Önce kapağı Rus müziğine, sonra iskandinav ve iskoç müziklerine, sonrasında Macar müziğine, ardından Orta Asya Türk müziklerine, en sonunda Yunan müziğine attım. Arada deneyip beğenmediğim Gürcü, Moğol ve Alman müzikleri de cabası. Neyse ki Yunan müziğinin o eşsiz tınısı bir süredir beni oyalıyor. Müziksiz rahat duramıyorum öyle bi rahatsızlık. Müzikle vücudum uyuşuyor, rahatlıyor. Tabi Allah'a şükür sigara içki bağımlılığım yok. Tek korkum yurtta yaşamamdan dolayı sürekli kulaklık kullanmam ve işitme sorununa yol açma ihtimali.