bugün

zayıfken sürekli mağdur edebiyatı yapmaları, güçlü olunca hiç kimseye acımamaları. örneğin islam bir ülke yönetimini ele geçirdiğinde azınlıkların vay haline. herkes islam hukuku ile, islami gelenekler ile yaşamak zorunda bırakılır. fakat fransa'da, ingiltere'de yaşayan müslümanlar en ufak bir kısıtlamada ortalığı savaş meydanına çevirirler.

ayrıca özeleştiriden tamamen yoksundurlar ve eleştiriye hiç tahammülleri yoktur. bir karikatür ile gaza gelip konsolosluk yakabilirler. insanca dini konularda tartışmak imkansızdır. mutlaka araya tehditler sıkıştırılır.

elbette adam gibi müslümanlar da var bir kaç tane. ama çoğunluğu maalesef böyle.
dini siyasete alet etmeleri.
(bkz: taharet)* *
yeniliğe açık olmamaları,kadının hakettiği değeri bulamaması,kurban bayramı,şeriat gerçeği... uzar gider böyle
KENDiNi SEVMEME DEPROSYON NEDENi.

Yaşamda mutlu olmak için insan ilişkilerinde başarılı olmak gerektiğini dile getiren Psikolog Treysi Kazmirci, "Hayatımızda kurduğumuz en önemli ilişki; kendimizle kurduğumuz ilişkidir. Bu nedenle önce kendimizi sevmeliyiz" diyor. 'O' DEDiRTiYOR ASLINDA
kendilerini ateistlerin yerine koy(a)mamaları. koysalar çok rahat anlayacaklar halbuki. diyelim kendini bir ateist yerine koymayı başarabildi. düşünecek ki, inanmadığı, saçma bir din uğruna, savaşlar ile cihadlar ile insanlar öldürülüyormuş. sıradan bir arabın kılına bile yüz sürmeye çabalamanın ne kadar rezilce bir duygu olduğu ortaya çıkıyormuş.

diyelim ki şuan bir arap adam sil baştan bir din çıkartıyor. insanların onun peşinden gitmesi ne kadar saçma salak geliyorsa bir müslümana, muhammedin tanrısına tapınmanın, ondan çok daha saçma olduğunu düşünüyor ateistler. neden daha saçma. çünkü 100 lerce yıl öncesinin gelenekleri.
önyargı ve kasten oluşan nedenlerdir.

aynı kişinin bir iseviyi ve ya bir yahudiyi de sevmeme nedenleri olabilir. ama konu direkt dünya çapında islam a gelip dayanır. niçin?

niçin islam? niçin müslümanlar?

bir ateist, öküze tapan bir hinduya gösterdiği saygının yüzde birini niçin bir müslümana göstermez ki?
islam dininin siyasallaşması sonucu ortaya çıkabilecek bir durum.( DiKKAT: olasılıktan bahsediyorum.)
bir öküze tapan hindu nun diğer insanlara gösteriği saygıyı bir müslümanın diğerlerine göstermemesinden dolayıdır.

ingilterede yaşıyorum ve bura hindu dolu. adamın yanında inek eti yerken ben rahatsız oluyorum ama adam yok cnm umrumda değil ne yaparsan yap bana ne diyor ve o istemediği halde ben onun dinine ve inaçlarına saydı duyuyorum. çünkü beni rahatsız etmemek için yanında yemem umrunda bile olmuyor.

birde muslumanları düşünün her daim dinlerin propangadasını yapmak. ramazdan zorla insanları oruç tuturmak. kendi din kuralları için aşırı derecede bir saygı besleyip başka insanlara göstermemek. yahudilerden hristiyanlardan ateistlere gıcık olmaktan başka ne yapıyorlar.

ne yazık ki islam bugun en antipatik dinlerden biridir. nedenide müslümanların hayat şartlarını ve dinlerini diğer insanlara gereksiz bir şekilde baskıyla yaymaya çalışmaları.

kendi dininizi kendi içinizde yaşayın bireysel şekilde.. bunu sosyal bir kurallar bütünü yapmaya çaşısırsanız tepki görürsünüz.
en üstün dine sahip olduklarını düşünerek, diğer insanlar üzerinde her türlü yetkiye sahiplermiş gibi ona buna karışmadan, başkaların inançlarını sorgulamadan duramamaları ve başka inançlara saygı göstermemeleri sevilmeme nedenlerinden biri olabilir. (yoz kesimden bahsediyorum.)
müslümanların müslümanlığın güzelliğini yansıtmamış olmaları.
isteyen için milyon tane sayılabilecek nedenlerdir.

--spoiler--
ne yazık ki islam bugun en antipatik dinlerden biridir
--spoiler--

sen öznel örnekle bir hinduyu bir ton hindu arasından seçip çıkarmışsın. bunu nasıl mantıkla açıklayabiliyorsan milyar tane müslüman içinde sana ters gelen davranışları sergileyen bir kaç dinci yüzünden islam dinini suçlayamazsın. gerekçen anlamsız.

bugün dünyada din propagandası yapmayan bir din varsa o da islamdır. sebebi basit. herkesin dini kendine.

ancak her gün tivi de dergilerde kısaca medya da pompalanan hristiyanlık ve yahudilik oluşumlarını yok sayıyorsan bende seni yok sayarım.
bir film göster içinde hristiyanlık öğeleri olmasın. adamlar zilyon tane haçlı seferini sana bana düzenlediler a skik. ortaya attığın gerekçelerin hepsi tutarsız. ingiltere de yaşadığını söylemen en başında çok saçma. ingiltere tüm dinlere eşit mesafeyle yaklaşan bir ülke midir ki bana bu örneği veriyorsun? çok mu hoşgörülüler? kurtulun kardeşim ezikliğinizden. islamı öcü gibi görerek bir sikim elde edemezsiniz. ister oruç tut ister tutma ister inan ister inanma. asıl bu ülkede kimseyi ilgilendirmez bunlar.
dedim ya isteyen için bir çok nedeni vardır.

--spoiler--
senin anlamıdıgın şey senin için dinin çok önemli benim için hiçbir önemi yok.

saygı duyulmak istiyorsan bunu hak etmen lazım.
--spoiler--

tamamen egoist bir yaklaşım alıntıladığım durum. bu tarz bir açıklamayı yapabilmek için nevrotik düşünmek lazım.

okumuş okumamış önemli değil, azıcık aklı fikri olan alalade bir insana soruyorum;

"saygı duyulmak istiyorsan bunu hak etmen lazım" cümlesinin anlamı nedir?!
kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş.
Yüzüne küfrederler dinsiz adama boş gözlerle bakarken içinden Allah'a havale ederken karşıdaki kişi psikolojikman karşılık görmeyi beklerken karşılık göremeyince sapıtır.Dengesizleşir aptalca hareketler etmeye çalışır ama nafile.Sonunda durumu açıklayamasa da müslümanlardan nefret eder bu yüzden
ateist, deist veya semavi bir din dışında inanca sahip olan arkadaşların, kendi bulundukları durumu hazmedemeyip kendi düşünce yapılarına ruh ve vicdanlarından yükselen isyanları bastırabilmek adına, eğer birilerini sevmez ve beğenmezsem benim düşüncemin haklı olduğu ortaya çıkar da vicdanımın bu sesini bastırabilirim düşüncesi ve gayesiyle, içinde yaşadıkları memlekette müslüman nüfusunun yoğun olmasının da verdiği gazla uydurdukları nedenlerdir. bu arkadaşlar, hıristiyan bir memlekette yaşasalardı, başlığı hıristiyanları sevmeme nedenleri olarak açarlardı. çünkü hasım oldukları olgu, maneviyat ve inançtır.
kıllı olmaları. * * *
müslümanlarında çok da sikimdeydi diye karşılık verecekleri nedenler topluluğudur.
benim bir arkadaşım vardı. burnunu karıştırırken gördüm. ay nasıl iğrendim nasıl iğrendim. kendisi müslümandı sonra bende nefret ettim müslümanlardan tarzında kaleme alınan nedenler.

kişilerin yaptığını bütün bir camiaya yüklemek şerefsizliktir başka bir şey değil.

benim asıl şaşırdığım olay da; yahu bu sözlükte o kadar sosyalist arkadaş var, onların düşüncesine bu başlık ters değil mi? ırkçılık yapılmıyor mu burada? kürtleri sevmemek olsa neler yazılırdı bu başlığa acaba?

yahut milliyetçi arkadaşlar;

türkleri sevmemek ile alakalı bir şeyler olsa neler denirdi?

bakıyorum da bu arkadaşlar işlerine gelince sosyalist işlerine gelince de faşist oluyorlar ama bunu kendileri göremiyorlar..

bir ama ları var o ama ların arkasına saklanıp faşist oluyorlar. sonra işlerine gelen bir olay karşısında o ama ları hemen geri plana itiyorlar ve ''ne olursa olsun bunu bir tpluma mâl etmek faşistliktir'' diyiveriyorlar.

bakıyorum. neredesiniz ey sosyalist yazarlar? burada yapılan bir toplumu bir inanışı yargılamak değil mi?

faşist sosyalistler sizi. evet var böyle bir tanım. bu tanım sadece türkiye de geçerli maalesf. güzel ve garip ülkem. sosyalistlerinin bile sosyalistlik oynaması için ama ları var bu ülke adam olur mu?

bana dokunmayan yılan bin yaşasın.

binbirinci gün de gelip seni soktu mu bağırma ama?
kıllarını kesmeleri. oysa adam gibi adam olmak var serde.
kılda marifet gerisi boş. kıl kadar ince beyinli akılsız kişilerden daha üstündürler.
ülger yobaz senide yerim len.
lan* günümüzde artık intihar eylemleri ile müslümanlık çok bağdaştırlmıştır. bunun bir basit örneği ise dikkat edildiğinde gerek amerikan yapımı gerekse bir başka ülke yapımı filmlerde intihar eylemlerinde hep bir müslümanlığda dokundurulur.

zamanında ze roberto galatasaray a niye gelmedi sanıyorsunuz?
geldide almadık mı?
herif bildiğin bu sebeblerden dolayı ülkeden korktu. artık nasıl empoze edilmişsek.
günümüzde karıştırılan olgudur. başlık şu şekilde olmalıydı, (bkz: şakirtleri sevmeme nedenleri)
kendinde sorunu olan insanın nedenleridir.
hırsız değiliz katil değiliz bu yüzden şeriatı destekleriz canımızın ve malımızın korunacağını bildiğimiz için..

şeriat gelince neden ölelim katil miyiz biz?
kadını insan yerine koymayan bir kitabı ahlak timsaliymiş gibi savunmalarıdır.