bugün

evet, düne kadar her şey bana saçma gelebiliyordu; ama biliyorum ki olgunlaştım artık. müslümanken dini emirlere uyan, dini önemseyen ve allah'ı çok seven biriydim ve fazlasıyla olgundum. dışarıdan görünüşümle, sakinliğimle, tatlı dilimle, yaşamımla. belki sözlükte biraz farklıydım. şimdi bunlar beni ilgilendirmiyor artık. lakin biliyorum ki çoğumuz hayatlarımıza din, tanrı ve inanç gibi şeylerle anlam katıyor.
Maalesef ki dünyada olmayan trend.
Hep azınlıkların hakkını gözetelim. Hristiyanlara, Yahudilere saygı duyalım.
Tamam da bize kim saygı duyacak?
Filistinli bir gencin kolunu taşla vurarak kıran yahudi askerlerine müslümanlara saygı göstermelisiniz diye kim söyleyecek.
Nerde Humanist var taa...
saygı hak edene gösterilir.
Kendimizden olanlara saygı duymaktır. Kitap ehline saygılı olma kur'an'da da geçmektedir. Diğerlerinin bize saygılı olup olmaması kendilerini bağlar.
tüm dünyada müslümanlar ezilirken, hapse atılırken ve katledilirken dünyadan beklenen hareket.. Ama genelde hep müslümanların attığı kurşunlar konuşuluyor.. Kimse katil amerika demiyor.. Herkes katil müslümanlar diyor.. Hesabı sorulur bunlarında..
Bir yahudi sitesi ve müslümanlara edilen hakaretin haddi hesabı yok.
Şimdi bu arkadaşlara islam a saygı göstermesi gerektiğini kim söyler?
Peki ben bu adamlara saygı duyarsam bana haksızlık olmayacak mı?
http://www.ynetnews.com/a.../0,7340,L-4380365,00.html
eğer bir hristiyan ülkesinde yaşasaydık hristiyanlara saygı duymak şeklinde açılacak başlık. hiçbir düzgün dayanağı olmayan saldırı biçimi. haydi başka başlıklara geçip birkaç müslümanın ağzının payını daha verelim. bu şekilde daha onurlu yaşarız.