bugün

bir çok müslümanım diyenin bile cevap vermekte zorlandığı soru.

size bir anımdan bahsedeyim.

yine bi gün sınıfta dersteyiz ders dediysem ingilizce dersi, hazırlık olduğumdan ötürü yani neyse bi konu işliyoruz. konu dinlerle ilgili falan. kitapta her dinin kendine özgü şeyleri olduğu yazıyor ve bizimde bunlara örnek vermemiz gerektiğini söylüyor.
bizim hoca soruyo hristiyanlar, yahudiler vs. ne yapmaz sıra müslümanlara geldi. hoca tedirgin bir hareketle sordu müslümanlar ne yapmaz diye herkeste bi şaşkınlık bizim sınıf desen din imanla nerdeyse kimsenin ilgisi yok baya bi sessizlik artık duruma el atmalıydım ve atladım dedim hocam müslüman asla dedikodu yapmaz, kimseyi kırmaz, içki içmez, domuz eti yemez , uyuşturucu kullanmaz, kadınlar etini belli eden elbise giymez falandı filandı sonra baktım herkes aval aval bakıyo hocada aynı şekilde ardından hoca en uygunu olan domuz eti yemezi söyleyip geçiştirdi. sınıfa baksan her türlüsü yapılıyo zaten. tebessüm ettim sonra ama üzüldüm tabi

sonra baktımki bizim sınıfa bunların hepsi bizim sınıfta var. bu nasıl müslümanlık tabi bizimde çok eksiğimiz var ama bir çok insan gerçekten müslümanım diyecekse ya biraz daha düşünmeli ya da kendine çeki düzen vermeli!
okumadım.

soru çalmaz.