bugün

efendim başlık tamamen hurriyet gazetesinin internet sitesinden araktır. telif hakkı falan isterlerse ertuğrul amcayla the marmara'da sabah kahvaltısı, paris'de öğle yemeği, milano'da 5 çayı içmeyi göze aldım. cebimde de bilyelerim. yazar artık 1 hafta.

neyse konuya dönelim. avrupa, şirinler'in türkiye'de bazı tv kanallarında islamı usulde yayınlanmasını konuşuyormuş. şirin baba büyü yapmak yerine cumaya gidiyormuş, laylaylaylay nağmeleri, La ilahe illallah, Allahü ekber şeklinde söyleniyormuş, gargamel müezzin olmuş, uyumadan önce " allah rahatlık versin" gibi cümleler kullanılıyormuş, yakışıklı şirin'in dört karısı varmış falan filan işte. ( biraz abarttım sanırsam )

ulaa kırk yıllık komünist şirinler'i, mümin şirinler yaptınız ya " allah ne etmesin" emi sizi. komünist olum onlar komünist! ingilizce ismi 'Smurfs' olarak bilinir bunların. smurfs yanee " kızıl bayrak altında yaşayan küçük adam " , iyi oku adamım yeşil bayrak altında yaşayan mücahitler değil. komün yaşamları, maddiyata önem vermemeleri, herkesin eşit olması, kollektif çalışmaları ( eyttt ömer üründül'de mi komünist leyn ) cart curt işte. hani o senin " avuna kodum allah'sız komünisti" dediğin adamların zırvaları yahu.

neyse yiğidim cengaverim. şimcik bu adamlar senin sırlar dünya'nı, o sisler içinden çıkıp gelen ak sakallı dedenin oynadığı dizini alıp, isimlerini " diyalektik bir şekilde kopup gelen metaryalist dede", " marx'ın das capital dünyası" falan yapsalar hoşuna gider mi? gitmez. sen de yapma gözüm o zaman.

alıntı olan hoş bir dörtlükle veda edelim...

tiineyc mümin ninca törtıls
tiineyc müümin ninca tööörtıls
tiineyc mümin ninca töörtıls
yaradana kurban!
dırı dınnnn!

( dörtlük alıntıdan öte çalıntıdır efendim, yazan kişi sil dese siler miyim? zikse silmem )
(bkz: sirinler camii)
ormandan şirin çileği yerine sarı çiçek toplarlar.
ufak boylu sakallı takkeli mavi yaratıklardır.
http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=45569
sirine`ye artik tesetturlu sirin deniyordur.
başlarında takke ellerinde tesbihle gezen şirinleridir. muhtemelen gargamel zındık olarak adlandırılacaktır.
adı lazım olmayan televizyon kanalında yayınlandığı söylenen versiyonu hala bulunamamış olmasına ragmen 2.versiyonu piyasaya sürülmüştür.

cemaatci_sirin_v2.0
http://www.jupla.com/v-px...irsehir---Sakirt-sirinler-
komünist manifestonun etkisinde olan "şirinler" adlı çizgifilm bu sefer dogmatizmin etkisindedir.

şaka bir yana şirin baba da iyi hacı olur.
cübbeli şirin babaları da vardır.