bugün

Yunanistan’ın yaptığı kabul edilebilir bir şey değil insan öldürmek olmamalı, en kötü sınıra bir kamp kurar orada bakarsın bunlara bir süre, ama adamda, haklı olarak ülkesini de korumak zorunda, bizim gibi ne idüğü belirsiz milyonlarca kişiyi almıyor adam ülkesine. Diğer taraftan bakarsak bu bir mülteci sorunundan ziyade fırsat bu fırsat diyerek kısa yoldan Avrupa ya kapak atmak durumuna evrildi. Suriyeli,afgan,ne ararsan var içlerinde, birde sanki Avrupa ülkeleri bunlara gelin demiş gibi bu neyin ısrarı bu kadar ?
yunanistanın yaptığı tamamen saçmalıktır. adamların hedefi yunanistan değil ki, salsan zaten bir günde başka ülkeye devam edecekler. kim kalır mk fakir ülkesinde.
Benim asıl anlamadığım, adamların yüzsüzlüğü.

Tamam anladık, iyi bir hayat istiyorsun ama öyle bir konuşmaları, isyanları var ki, sanırsın herkes onlara bakmaya, kapılarını açmaya mecbur.

Biz mallık-insanlık yapıp açmışız kapıları, kendimizden iyi şartlar vermişiz, ondan bile şikayet ediyorlar tiplerini ziktiklerim.

Ayrıca arkadaş, benim şükür evlerim barklarım varken ben bile çocuğum olsa gelecek verebilirmiyim diye düşünüyorken, sen neyine güvenip doğuruyursun? Şimdi sınırda o çocuklar rezil olurken bundan seni almayanı suçlarken hiç mi utanmıyorsun?

Bu arap kanında onur, gurur, karakter diye birşey bulunmuyor, bunu öğrendim.