bugün

mühendislik eğitimi zaten genelde 5-6 sene sürmektedir. 4 senede bitirebilmiş kardeşlerime buradan madalya takıyorum.
profesör olupta yıllardır aynı notları tahtaya geçiren,çeviri yaparak kitap yazan öğretim üyeleriyle 5 değil 10 sene mühendislik eğitimi alsak ne olacak ki ? bize gerçek mühendislik eğitimini verecek kalitede kaç üniversite var bu ülkede ? kaç üniversite bünyesinde teknopark var ? 3 tane teknik üniversitemiz var. her gün yeni bir özel üniversite açılıyor. hepsinde de çoğu mühendislik fakültesi yer almakta. peki öğrenciye teknik eğitim vericek labaratuvarları, öğretim üyeleri, alt yapıları var mı ? çoğunun lab. açacak yeri bile yok. Bana göre önce öğretim üyelerinin, üniversite alt yapılarının geliştirilmesi gerek. aynı sistemle öğrenciyi 5 sene okulda tutmak ekonomi içinde kötü olacaktır.

onun haricinde alanında gelişmek isteyenlerde zaten yüksek lisans yapıyorlar.
bir çok insanı derinden yararlar. çoğu zaten hazırlık okuyan mühendislik öğrencilerinin

bir de 4 yıllık mühendislik eğitimi kısmını minimum 6 buçuk yılda bitirdikleri göz önünde bulundurulursa

küresel çapta bir infial yaratabilir.

(bkz: elektrk elektronik mühendisliği öğrecileri şokta)