bugün

valla nasıl söylesem bilmiyorum ama en kısa tabir ile salak, kendini beğenmiş, her şeyi bilen artist tipler uygun olabilir.

bir insan karşısındakinin ne söylediğine bakmadan neden konuşur.

tamam mühendissin ama her şeyi tek bilen sen değilsin. karşındaki adam da mühendis veya olmasa bile senden bilgili olabilir.

hele ki bir konu hakkında konuşuluyor ise kesin yorumunu atmıyorlar mı boğası geliyor insanın.

kendini geliştirme desen bu kadar ön yargı ile en iyi ben bilirim tarzı ile zaten geliştiremeyecek tiplerdir.

buradan bütün mühendis meslektaşlarımı esef ile kınıyor bu ülkede yaşadıkları için sadece mühendis olduklarını da yüzlerine çarpmak istiyorum.

ne demiş üstad mühendis olmuşsun ama nereden olmuşsun ? nasıl olmuşsun.

yazımı bitirirken yeni mezun 2 yıldır çalışan bir mühendis olarak gerek arkadaş çevrem gerekse iş sebebi ile çok mühendis ile tanıştım. hepsi de dünyayı ben yarattım havasındalar.

abartmayın olum kendinizi 81 ilde 180 tane mühendislik fakültesi olduğu için mühendissin.

bir de buradan 30 yıl devlette çalışıp kendini 1 gram ilerletemeyen mühendis abimize de höh diyorum. küfürlü entry girerdim de benim gibi elit fularlı bir mühendise yakışmaz.

hepinize esenlikler diliyorum ve yeni mezun veya okuyan mühendis kardeşlerime okumaktan ve araştırmaktan bıkmamalarını öneriyorum.

gereksiz ama mühendisler açısından biraz gerekli bir yazı oldu.

herkese hayırlı akşamlar...

edit: bu önermeyi yaparken içine kendimi dahil etmiş bulunmaktayım sakın yanlış anlaşılmasın.
Ruhsuz odunlardir hepsi. Iyileri vardır ama mal olduğunun farkında olmayanlar hiç çekilmez.
Ben diyordum kimse inanmadi alın okuyun adam mühendis o bile diyor

Evet hakkaten şeyler.
önerme sahibinin dediği gibi, kibirlisi çok. ama pamuk şeker olanı yok mu? var.
özellikle dişi olup bu mesleği icra edenler, gerçekten dünya tatlısı olurlar. ama erkek olanları için aynı şeyi diyemicem maslesef...
Katıldığım ama kendimi dışarda tuttuğum önerme.
Okumadım ama hakaten biraz şeyiz evet dediğim önerme.
godoş.
evet en uygun kelime bu.
benim ki muhendis adayi daha staj gorusuyo ama serefsizin onde gideni.
laaan :(
kötü durumdur.
makina mühendisliği okuyan bir arkadaşım demişti sınıfta erkek başına 250 gram kız düşüyormuş -.-
egoist ve yalnız.
evet çok biraz şeyiz. şahsen ben biraz şeyim. nasıl desem.

komutlarla çalışır kafamız, if else olarak olayları çözümleriz, for döngülerine bindirir ihtimalleri, deneriz. bazen switch case yaparız.

bazen atalet momentlerinizi alırız sizin haberiniz olmadan, içiniz boşsa atalet momentiniz de bir o kadar boştur zira.

bazen bernoulli denklemiyle insanların gevşekliğini, akışkanlığını ölçeriz. genelde de hep gevşek ve akışkansınız vıcık vıcık. olayları muhakeme yeteneğiniz neredeyse sıfırdır.

diferansiyel denklemlerle anlamaya çalışırız kadınları. binlerce bilinmeyen arasından düşürebildiğimiz kadar bilinmeyene bir yol çizeriz. o yolun kurp yarı çapını kadınların bizden kaçış hızına göre hesaplarız. deverleri çok yüksek oluyor o yolların. neyse ki merkez kaç kuvveti var.

her kadının hayallerimizdeki debisi çok yüksek olmuyor tabi. sığ ve yatağı geniş hayallerde debiniz çok fazla olmuyor mesela. derin ve dar hayallerde genelde debiniz iyi oluyor ama "j" sabitini de göz ardı etmemek lazım.

ee bir şey anlamadın değil mi yine, ee normal biz mühendisler biraz şeyiz.
mühendislik fakültelerinin verdiği ilk eğitim, mühendislik egosudur. dolayısıyla gayet normal. yakın arkadaş çevremin yarısı mühendis ama egosuz.
evet sanki biraz şeyler.
sempatik ve yüksek seksapaliteye sahip.
kırık mı? evet. kafası farklı çalışmayan bi mühendis tanımıyorum arkadaş. buna dayım ve teyzem dahildir.
mühendisler bir ülkeyi ileri götürecek insanlar oldukları için evet biraz şeydirler.
Mühendisleri çekemediğini düşündüğüm yazar beyanı.
Her muhendis bir olmamasa da genel zeka düzeyleri bi işletme vb okuyanlardan daha yüksektir.
bu böyledir; biri çıkar doktorlara, bir başkası mühendislere, diğeri odtü'ye saydırır, çünkü en mükemmeli kendileridir.
olm satırlarca yazmışsınız mühendis şöyle böyle diye.

lan mühendisim ama ne egom var ne abartılacak derece saplık çekiyorum.

gözünüzü seveyim fişlemeyin insanlarıııııı
Mühendislik zor bir meslek olduğu için adamların egosu olması haksız bir durum sayılmaz. Hele altında güzel araba, üstünde takım elbise ve güneş gözlüğü tam cool bir insan.
biraz gözlüklü, biraz cool, biraz yalnızdırlar kanımca.
Burda mühendislere laf atanlar tasarladıkları her şeyden yararlanmasını bilir ama..
bu ne yaman çelişki*