bugün

Vizyon yok,dikkat edin insanlarımız fakir diye demiyorum,zengimizde de vizyon yok,para var adam sabah akşam arabasıyla geziyor,bir hobi edineyim düzgün arkadaslarım olsun,acıp kitap okuyayım,dünyada neler olup bitiyor falan yok,fakirlerde zaten hicbir imkan yok,carsı pazarda kız götü kesiyorlar.en yakınımızda bile cok vardır,mutlu aileler mutlu başarılı insanlar görmeye tahammül edemeyen akrabalarımız arkadaşlarımız.
31 entry'e +1 olmak için geldim şimdi gidiyorum
son 12 yıldır hükümet yüzünden mutsusuz... kısa ve öz......
çünkü mutlu olmak için bir sebep yok henüz.
elindeki mutluluğu mutsuzluk sananlar onu kaybedince gerçek karanlığın farkına varacaklar.
Oral seksle uyandıran olgun bayan olmaması.
Kaybedicek bir seyim kalmadi. Mutsuz olmak icinde pek bir sey kalmadi sanirim. Yaşiyip gidiyoruz efenim.
Okyanusta yuzme bilmeyen balik gibiyiz. Dunydada o kadar cok vakit gecirecek ilgilenecek is varki. Hergunumuzu ayni yasayip ustune biseyler koymazsak mutsuz oluruz. Yada uc msymun ol mutlu ol
çünkü dietteyiz. biz derken ben.
O kadar tüketmeye alışığız ki ! her tüketimden sonra mutsuz oluyoruz. Akşam yemek yemeden önce mutluyum çünkü yemek yiyeceğiz, ama yedikten sonra mutsuzum yapacak bir şey kalmadı. Sonra çay içeceğimiz aklıma geliyor tekrar mutlu oluyorum, çayı içtikten sonra mutsuzluk başlıyor. Devam etmiyorum tamam
mutlu olmayı bilmediğimizdendir. mutlu olmamızı gerektirecek o kadar şeyi göz ardı edip şikayet edebilecegimiz şeylere odaklandığımızdandır.
Genel hatlarıyla: "Duygusal yani manevi sistemden maddesel parasal sadece akılla mantıkla hareket eden sisteme sistemlere geçişimizden dolayı" açıklanabilecek ama çok derin tarihsel psikolojik sosyolojik araştırmalar yapılması gereken sorunsal.
paramız yok.
Kim mutsuz hacım? Gelsin ona ben bi kaç bişiy söylicem.
Mutlu olmayı hak etmiyoruz..
detaylara boğulduğumuz için , daha iyisini istediğimiz için.
insan doğasınım gereği olarak doyumsuz olduğumuz için.
çokça yaşanılan başarısızlıklardan.
hayattan bize verebileceğinden daha fazla şey bekliyoruz sürekli.
önüme sunulan hiçbir şeyle mutlu olmadım beni sevenleri sevmedim hep zorun üstüne gittim daha çok üzüldüm sonra üzdüm. sonra düşündüm bunların sorumlusunu neden dışarıda arıyorum ki sorumlunun ta kendisi benim. beni seveni sevdim akışına bıraktım her şeyi ve fazla melankolik olduğumu anlayıp kendimi mahmut tunceri dinlemeye verdim. işe yarıyor arkadaşlar cidden. düşünmeyin hiçbir şeyi, iyi olmaya bakın sizden daha değerli hiçbir şey yok.
tatmin olmayı bilmiyoruz ve beklentilerimiz çok yüksek. hayattan, insanlardan beklentilerimizin karşılığını alamayınca mutsuzluğa vuruyoruz kendimizi.
ütopyalar sayesinde en yükseği hedefliyoruz. Azla yetinmeyiz. Hep bir yüksekte gözümüz vardır.
görsel
düşünmek. başka ne olabilir?
laptop'ın çok ama çok ısınması.