bugün

(bkz: verecek isigi olmayan karanligi sever)
nedeni,mutlu insanın mutsuz insanları sallamaması,karşısındakileri afedersiniz götüyle dinlemesidir.bu da benim tahammülsüzlüğüme neden olur.
Mutlu insan ota boka mutlu oluyorsa sorun sizde değildir.
fesat kişiye kendi mutsuzluğunu hatırlatması yüzündendir.
Sadece mutlu insana degil,

(bkz: ülke insanlarının birbirine tahammül edememesi)

Durumudur.
ayıptır. çomak sokma.
sonucunda; o kişiyi de mutsuz ederek mutlu olma yoluna kadar gider.
fesatlıktır. onun her şeye rağmen mutlu olmasını çekememektir. ona özenip onun gibi olamamaktır aynı zamanda.
şahsımızın mutsuzluğunda mutluluğunu umarsızca gözünüze sokması tahammül edilemez o ana ama aslındaeniyisi o dur be mutlu olasun gelsin beni de mutlu etsi.
sinema/dizi sektörünün seri katil kurgusunda ekmeğini yediği eylemdir.
(bkz: yeni aşık olmuş kız neşesi)
temeli kıskançlıktan kaynaklanmaktadır.
görsel
aslında bir çeşit mutlu olmaktır.
mutsuzluktan ileri gelir.
Hele mutlu olan opusup duran iki sevgili ise bu sevgililerde arkadaşiniz ise ve siz mutsuzsaniz işte yaşayacağiniz tahammulsuzluk burada başlar. Yaniniza gelip neyin var niye mutsuzsun da demezler. Çunku umurlarında bile değil, iste bu kadar benciller. Nefret ediyorum o insanlardan. Durum sadece bir kiskanclik mevzusu degil, arkadaşligin degersizliginde. Oyle arkadasa arkadas demem siktiri çekerim.
basit insan olmaktan kaynaklı bir sorundur. insan mutlu olanları görünce bile mutlu olur amına koyim mutsuz olmak ne demek.
sürekli yaşanan durum. içten içe sövülür bu insanlara. sebebini hala çözemedim. kıskançlık mıdır haset midir ciddiye alamamak mıdır nedir allah aşkına?
Bilgelik belirtisi olduğu söylenir.