bugün

şu anda nefes alıyorlarsa bunun sebebi olan mustafa kemal atatürk'ü sevmeyen insanlardır.kedideki kalleşlik bu insanlarda yoktur .
(bkz: mustafa kemal i sevmeyen hulk)
ermeniler veya yunanlılardır denebilir.
emperyalist, gerici, baskıcı ve zevk düşkünü osmanlı torunlarıdırlar ya da özentidirler. islamcıları insan yerine koyup kategoriye dahil etmek dahi lüzumsuz. *
'baban kimdi bilemezdin şerefsiz' ayarında sığ bir önermedir. okulda alınan eğitim neden oluyor bu sığlık ve aptal fanatikliğe. ne diyordu schopenhauer:'adeta doğuştan gelen fikirler gibi..'
türk halkı olmadığı kesin olan halktır.
türkiye'deki gayritürkler denilebilir.
buna fazla takılmayınız. bir türk olarak ben yunan, ermeni, alman vs milli kahramanlarını sevmiyorum, zeus deyyusuna sempati duymuyorum. onlar içinde aynı şey geçerli. unutmayın bunu hatta olağan karşılayın.
Kürtler bile seviyo lan arada.
(bkz: içimizdeki atatürk ü sevmeyen türkler)
helak olmayı en sonuna kadar hak eden nankör halktır.
bir insan şeriatın gelmesini ne kadar çok istiyorsa o kadar da mustafa kemal'i sevmiyordur.
sevmiyorsanız onun kurduğu ülke ve onun getirdiği türkçeyi kullanmayın siktirip gidin kendinize yeni ülke kurun. nankör insanlar
en hafif tabirle nankördürler. atam ülkeyi kurtardı be, daha ne yapsın size kendini sevdirmek için...
türkiye' de atatürk' ü sevmeyen her ırktan insan vardır, emin olun.
o yüzden sadece höval' lere laf atmak ne kadar doğrudur, bilemem.
kendi adıma konuşursam, tamamen nötrüm şu an.
sadece saygı duyuyorum, sevdiğim 5 tarafı varsa, sevmediğim 5 tarafı da var.
o yüzden trolleyeni de, yere göğe sığdıramayanı da anlamıyorum.
adam devleti kurmuş, o artık sembol olmuş.
trollük yaptığınız zaman herkes birden nefret mi edecek?
ya da tapınırcasına bir sevgiyle halkın %100' ünün sevmesini mi sağlamaya çalışıyorsunuz?
hayır.
sadece kendi tarafınızdaki insanlar tarfından alkış alacak, artı toplayacak veya takdir kazanacaksınız.
ama karşı taraf daha da soğuyacak. daha da nefret edecek..
aynı kültür, dil ve geleneklerden gelen, üniter yönetimli bir ülkede sırf siyasi parti ve giyim/kuşam yüzünden ayrılığın bu denli olmasının sebebi budur.
adam atatürk' ü sevmek zorunda değil mk!
sonuçta doğmadan önce " hangi ülkedeki rahime düşmek istersiniz? " diye bir dilekçe kağıdını elinize tutuşturmuyorlar.
öyle olsaydı çoğu kişi türkiye' ye gelmezdi, emin olun.
buna zorlamakta bir ırkçılıktır!
insanların dogmatik özelliklerinden dolayı dışlanması ne kadar faşist bir hareketse, dogmatik bir özelliğinden dolayı bir seyi zorla sevdirtmekte o kadar ırkçılıktır.