bugün

ilk olarak sevip sevmemekte herkes özgürdür. kesinlikle kendi tercihidir ama ne olursa olsun yaptıklarına saygı duyması gerekmektedir.
zaten bu konunıu yanlış anlaşıldığını hep düşünmüşümdür. eyer bir türksen ve birazda olsa tarih bilgin varsa atatürkün sadece bişeylerin öncülüğünü yaptığını o zamanlar için türk milletinin ihtiyaç duyduğu liderlik sıfatını üstlendiğini bilirsin. ne yaptıysa bu millet kendisi yapmıştır. atatürkte bu mücadelede yol gösterici olmuştur. bence o olmasaydı bi başkası mutlaka bu görevi yine üstlenicekti ama bu yüce görevi o yerine getirmiştir ki ben kendisini bu yönden şanslı görüyorum. ne mutlu atatürke ki türk milleti gibi bir milletin saygısını kazanıcak görevlerde bulunabilmiştir.
sadece günümüzdeki atatürkün insanlara lanse ediliş biçimi yanlıştır. atatürkü sevmeyen türk diğildir falan şeklindeki diretmeci fikirler ve düşünceler insanları zaten soğutmakta ekstra bişey yapmaya gerek yok ki. ayrıca hiç bir insanın putlaştırılması bir ilah gibi gösterilmesi hoş diğil. bu diğer dünya liderleri içinde geçeli olan bir düşüncedir. atatürk gerçekten zamanının ilerisini görebilicek kadar zeki ve disiplinli bir insandı. özel hayatı zaten kendisini ilgilendirir. bu konuda ön yargılı olan insanların tekrar düşünmesini tavsiye ederim. ve türk halkı onun yanında olmasaydı ve desteklemesedi gün kimsenin atatürkünten haberi dahi olmicaktı. kısaca onu bu derece onore eden türk halkıdır ve atatürkte halkını ve kendisini kurtarmak için elinden geleni yapmış bir liderdir ki mekanının cennet olmasını canı gönülden isterim.
büyük devrimler yapmıştır doğru yada yanlış bu ülke için bir devri kapatmış bir devri açmıştır. kimsenin atıp tumasına neden olucak bi konu diğildir. sonuçta atatürkte herkes gibi bir insandır ve belkide sırf bu yüzden onuda sevmeliyiz..
Kimin kimleri sevmesi gerektiği gibi bir durum olamaz kimse kimseyi sevmek zorunda değil, birileri de sevilmek zorunda değil. saygı duymak gerekir. neticede it ürür kervan yürür.

bu saatten sonra mustafa kemali bu milletin yüreğinden söküp çıkarmak mümkün değildir. o sebeple birileri sevmiyor diye atamızın kemikleri sızlamaz. hem dünyada milyarlarca insanın atatürkten haberi bile yok, sevmemeleri normal değil mi?

Atatürkü sevmeyenler de bu ülkenin birer parçasıdırlar. atatürkü seven herkes iyi değildir (bkz: şener eruygur) onu sevmeyen herkes kötü değildir...
genelde ergenlik döneminden sonra anlanabilecek durumdur, zira ilkokul kitaplarında anlatılana göre sevmemek mümkün değil. (bkz: turkish superman)
yıllardır anlayamadığım olaydır. bu insan neden sevilmez kardeşim. çok düşündüm ama kayda değer birşey bulamadım. bu lider bir ülke kurmuştur, birçok devrim yapıp şimdiki modern hayatı bize sunmuştur, eski alışkanlıkları yıkıp haksızlıkları önlemiştir vs vs bildiğimiz şeyler. bu ülkede şuan birçok farklı insan yaşamakta. kürt, laz, çerkez, ermeni. kardeşim bu ülke sizin bu topraklar sizin ve yaşıyorsunuz. tamam şuan size ayrımcılık yapanlara düşman olun fakat atatürk size ne yapmıştır? birşey yapmış olsa sürer sizi ülkelerinize, anayurtlarınıza ama yapmamıştır. ben bir kürt olarak atatürk e yapılan haksızlığa karşı gelirim ve ezdirmem. yok efendim içki içiyor, karıya kıza düşkün. o da insan be kardeşim. bunu idrak edemiyor musun? sen onun devlet adamı olarak yaptıklarını görsene be insan. o olmasaydı şunu diyebilirdim ki; hala cüppe ile kara çarşaf ile dolaşıyor haksızlıklara boyun eğerek yaşıyorduk. başımızda padişah kurumsallaşma yok, demokrasi yok bir bok yok işte. ha cüppe çarşaf dedim doğrudur. islamla burayı bağdaştırmayın. islami inancını yaşayan yine şimdi de yaşiyor alakası yoktur yani. akıllı olun, aklınızı başınıza alın ve kendi liderinizi linç etmeyin!
düşmanlarının bile takdir ettiği bu adamı sevmeyen türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına
atakule girsin.
sürekli be hey dürzüyü okumaktan vazgeçin. yeter artık.
tanımadan sevenlerede karşıyız sevmeyenlere de . (bkz: kuru kuruya atatürkçü olmak)
seni versinler ellere beni vursunlar....atatürkü sevmeyenlere de kara kurşunlar
Yüzüne tükürülesi kıvama getirip, balgam boğması yapılması gerekilen kişidir.
atatürk'ü sevemeyenlere hakaret edenler ne kadar da medeniler. ne kadar çağdaşlar. çok mu desteklediler sizi? hiç kimse, atatürk'ü sevmese bile, ona hakaret etme özgürlüğüne sahip değildir ama sevmeme özgürlüğüne sahiptir.
allah akıl fikir versin.
(bkz: formatı da s ktik cemil abi)
iki ayağım birden girsin size. tanesi 29 cm uzunluğa sahip. kalınlığını söylemiyorum bile. (bkz: 47 numara)
atatürk'ü sevmeyenlere. [null http://www.swfcabin.com/swf-files/1288033921.swf]
anasını da alıp gitmesi gereken insandır.haydi kış kış
aslında hiç insan olamamış insan.
herkesin düşüncesi kendinedir. gel gelelim bu ülkede bir düşünce özgürlüğü yoktur. atatürk'ü sevmek için ilk önce onu tanımanız lazım. sıçtığı boku bile kutsal yapacak insanlar var bu ülkede.
nankör ve yüzsüz insandır. onun ülkesinde nefes alıp, yaşamaktadır. sevmiyorsan, saygı duymuyorsan git burdan.
ingiliz seven insandır.
ya nuray canan bezirgandır. ya da onursuz bir insandır. yaptıklarını hafife alan bir kendini bilmezdir. hele bir de seven insanlara abartıyorsun derler ya bu insanlar. abartıyorsam getir karşıma bir tane daha atatürk gibi adam abarttım diyeyim. ya da getir ondan daha üstün bir adam yine abarttım diyeyim. ama getiremezsiniz işte. neyse... atatürke onu sevenler yeter onun yolundan gidenler yeter. parazitlere gerek yok.
babasının kim olduğunu bilmesine sebep olana sevmese de en azından saygı duyup şükran borcu hissetmesi gerekendir. piçliği önemsemeyen zihniyet kaideyi bozamazsın kardeş.
Yaradılanı severiz yaradandan ötürü.
7 gün 7 gece derdini anlatsa anlayamayacağım insan.
kemalistlere göre: rum, ermeni, yunan, vatan haini, orospu çocuğu, kansız,soysuz, türk düşmanı, şakirt, yobaz, şerefsiz, adi, köpek, gerici, irticacı.bir an nazi almanyasında hissettim kendimi.

not: türküm ve şakirt değilim.atatürkede saygım var.çok dar kalıplarla gittiğinizden ve her insanı bir kalıba soktuğunuzdan söyledim.
şu anki kemalist bakış açısına göre chp ye oy atmayan herkes.

edit:zoruna mı gitti? doğru olduğunu biliyosun çünkü.
bir insanın kendisi gibi insan olan bir başkası hakkında istediğini düşünebilmesi düşünce özgürlüğüdür.
güncel Önemli Başlıklar