bugün

entry'ler (79)

yalan söylediğini anladığın insan

ne güvensizliktir o be. bir daha nasıl güveneceksin sen şimdi ona sebebi ne olursa olsun. senin iyiliğin içindir belki ama akla hep "ya başka dediklerinde varsa, veya diyeceklerinde?" gibi kuşku yaratan düşünceler getirtir. hele bir de bunu yüzüne vurduğunda hiçbir şey olmamış gibi davranma yavşaklığına kalkışanlar var ki bunlar söyledikleri yalanı savunanlardan bile beter.
başlığın ana fikri: yalan söylediğini anladığın insana bir daha nasıl güveneceksin?

akp ye oy vermemek için 5 neden

sadece 2 neden bile yeter
1) youtube.com/watch?v=ZBNvaEoDgNY
2) youtube.com/watch?v=-O3WFIkcL1Q not: bu video'yu kimin yüklediği umurumda değil, içeriği umrumda.

bir lafı diğer lafını tutmayan insana güven olmaz. bir yalancıya körü körüne oy vermek de nedir ?

kuran ı kerim

bir insan tarafından yazılmasının onlarca kez mümkün olmadığı kanıtlanmış muhteşem yüce kitap. inanırsın inanmazsın ayrı konu ama saygı duymalısın, doğru öğütlerini dikkate almalısın. en azından küfür etme be güzel kardeş(ler).

hayat

hayat, elde etmek istediklerine karşı sana asla hoşgörülü davranmaz; aksine elinde olanları da almak için uğraşır. bunu kabul edersen yenilgiyi kabul edersin, elindekileri korumaya çalışırsan sadece yerinde sayarsın. ve karşısında durursan; elindekiler de dahil, kaybedersin. hayatla dost olmayı denersen bu yaptıkların arasında en akıllıcası olur, ama yetmez. yanına onun en büyük düşmanı ölüm'ü de alırsan, işte o zaman kazanırsın. işin sonunda toprağın altında vücudunun tanınmayacak hale geleceği aklının bir köşesinde olursa eğer; hayattan elde etmek istediğin şeylerin sayısı ve değeri azalır ve bu da seni hayatla en kısa yoldan dost yapar. ama eğer isteklerin sadece kendin için değil; insanlık, gelecek, doğa içinse, hatta çevrendiklerin ve soyundakilerin geleceği içinse bile, işte o zaman ölüm'le bile düşman olmalısın. olmalısın ki gözünü hiçbir şey korkutmasın. hayat dediğimiz şey burada okuduğunu sandığın değil aslında. yazdıklarımdan dolayı kötü, hoşgörüsüz ve hırsız gibi görünebilir. ama hayat aslında sadece bencilleri sevmez, onlara karşı böyledir. asla bencil olma ve isteklerin sırf kendin için olmasın. eğer amacın kutsalsa, hayat sana istediklerinden fazlasını dahi verir ama tek şartla !; bu sefer de düşmanın ölüm olur, onunla mücadele vermen gerekir. eğer amacın kutsal değil ise; hayatla dost olmaya bak ve makul şeyler iste, yoksa onun kötü yüzünü görmek istemezsin !

çocuğuna farklı ad koyayım derken saçmalayan aile

bir örnek de benden;
"madensu"
ilk duyduğumda dalga geçiliyor sanmıştım, sonra somurtkan bir bakışla karşılaştım.

nestor fernando muslera micol

an itibariyle dünyanın en iyisi olduğunu düşündüğüm kaleci. casillasta böyle bir pozisyona rastlamadım. adamın dibidir kendileri ama bizim savunma da malın dibidir ne yazık ki. yazık oldu adama vesselam

sözlük yazarlarının itirafları

ben bir malım sözlük. gerizekalının önde gideniyim. hayatta mutlu olunabileceğine inanmışım ben. bugüne kadar sevindiysem hep ben sevindim, üzüldüysem hep ben üzüldüm, umutlandıysam hep ben umutlandım. çok yalnızım sözlük. allah'a canınızı alması için dua eder miydiniz? böyle bir ruh halindeyim işte, kimine göre çözümü alkol, kimine göre kız, kimine göre akıl hastahanesi (hiç fena fikir değilmiş aslında), bana göreyse çözüm sadece o.

kişinin 17 yaşındaki haline vereceği öğüt

eğer başarılı olmak istiyorsan, normal bir insan çalışmasıyla başarılı olursun zaten, sen hiç aşık olma yeter hayatını zehir edecek şeyler olmasın. ha ama bakarsın karşılıklı "aşk" bulursun kaçırma, fakat onun da ayrıldıktan sonra ceremesi çekiliyor.

sözlük yazarlarının ruh halleri

bok gibiyim sözlük. onu hayattaki her şeyden çok sevmiyorum, değer verdiğim en değerli şey değil, onsuz da yapabiliyorum aslında ama aşk sanıldığı gibi her şeyden çok sevmek, onsuz olamamak değil. aşk onu üzgün gördüğünde kahrolmak. aşk onu mutsuz gördüğünde mutsuz olmak. aşk sen üzgün olduğunda ona hiçbir şey olmaması, mutsuz olduğunda belki mutlu bile olması.
onsuzluk çok acı verici, onun yanındayken onsuz olmak kalbi deşici. sen onun yanındayken onun senin yanında olmaması; yok bunun tarifi.
kötü durumdayım sözlük ve hiçbirinizin umrunda değil bu, en yakınlarımın bile değil ya gerçi neyse. sizin için bu yazı 3 şekilde var;
"vay be adam yazmış bas artı'yı"
"hak verdim ama abartmış ya : 'eh işte' "
"bu mal da saçmalamış iyice ya bas eksi'yi "
benim içinse bu yazı gözlerimden düşen yaşlar demek.
ama beni üzen ne sizin için olanı ne de benim için olanı,
beni en çok üzen; bu yazının "onun" için hiçbir şey ifade etmemesi. yani "eksi" basacak kadar bile kaile almaması.
ama ben kötü durumdayım sözlük, sana yazmak beni iyi yapmıyor, ama içten gelenleri dökmek lazım bir şekilde.

3 ekim 2012 türkiye suriye savaşı

kimsenin umrunda olmasa da bir kaç şey yazıcam.
suriye ile savaşa hayır diyenleri anlamıyorum, pkkya gelince "saldırın öldürün köpekleri şerefsiz onlar durduğunuz hata" diye haykırırsınız, ki onlar aklı çelinmiş insanlardır teröristtir evet ama beyni yıkanmış insanlardır. suriyedevatandaşlarımız askerimiz şehit oluyor waoooow savaşa hayır ama sorun çözülsün, bu sorun nasıl çözülücek peki ?
ülke olarak her gün pkk'ya 3-5-8 şehit vererek susuyoruz.
israil uluslararası sularda 9 insanımızı şehit ediyor susuyoruz.
amerika askerimizin başına çuval geçiriyor susuyoruz.
avrupa pkk'ya destek veriyor susuyoruz.
barzani ile talabani denen terörist peşmergeler bizi parmaklarında oynatıyolar, susuyoruz.
uluslararası sularda suriye milyon dolarlar değerindeki uçağımızı düşürüyor ve bu miktardan kat kat daha değerli 2 can 2 askerimiz 2 vatan evladı şehit oluyor, yine susuyoruz.
şimdi bu saldırıda 5 şehit vermişiz, yine mi susalım ?
peki bu ülke ne zaman konuşucak, ne zaman büyüyecek bu ülke, biz böyle sürekli susarak bizi kim kaile alır ?
savaşmak niye sadece akıllarda kötü bir unsur olarak kalmıştır ?
eğer bir yerde haksızlık, adaletsizlik, şerefsizlik varsa o yerde savaşmak "farz"dır dine göre (tabi masum insanların canına kıymamak şartıyla) , aksi halde zulme susmaktır bu. ki bu çok büyük günahlardandır. burda vaaz vermiyorum ama sırf AKP döneminde oluyor diye bunlar saldırılmasın diyorsunuz, AKP'li değilim ama AKP Allah 1dir dese 2dir 3tür Allah yok diyecek insanlar var bu ülkede. bu kadar vatan haini olmayın, bu saldırılar gün geçtikçe ülkemizi daha güçsüz göstericek, söz sahibi bi ülke konumundan düşürücek ve artık bunlar nasılsa karşılık vermiyor diyip elini kolunu sallıyarak saldıranlar olucak. AKP'yi sevmesek bile ülke için tek yürek olma vakti. tabi kimsenin umrunda olmayacağı için, şimdi uyku vakti.

edit:

he bir de şu var, her şehit verildiğinde şu olay anlatılır, menemen denen bölgede kubilay subay şehit edilir, Mustafa Kemal Paşa menemeni yakın demiştir, ve herkes bir subayımız şehit olduğunda menemeni yakın diyen Atatürkü özledik yazar. Pkkya gelince onları yakmak isterler bir nevi, ama suriyeye gelince biz savaşmak istemiyoruz, barış istiyoruz s.ktirin ordan! eğer bir taraf savaşmak istiyorsa diğer tarafın barış istemesi anlamsızdır. kimse unutmasın ki barış'lar sadece savaşlardan sonra olur. bu soğuk savaş ya da sıcak savaş olarak 2 ye ayrılabilir, ama sonuçta bir tepki koymak vardır ortada, ve bizim koyduğumuz tek tepki kukla ERDOĞAN ÇIKAR KENDi KANALI ATV'YE ARTIK SABRIMIZ TAŞIYOR, BIÇAK KEMiĞE DAYANDI, TÜRKiYEYi KiMSE DENEMESiN gibi laflar eder, ama traştır.

cinlerin varlığını kabul etmeyip çarpılmak

cinlerin varlığı kur'anda sabittir efendim .
eğer cinlere inanmıyorsan kur'an a inanmıyorsun demektir .
bu bile yeter sanırım çarpılma kısmını bir kenarta tutarak .

dolapın mı var derdin var

her yer dağınık olsun dolaplardan kurtulalım mis olsun temiz olsun .

dolap dere canavarı

tahminimce gerçekte var olmayan bir varlık . hurafe .

didier drogba

galatasaraya gelmesini hayal gördüğüm, ama gelmesi için dua ettiğim mübarek futbolcu .

sözlük yazarlarının güneydoğu daki oy tahminleri

bdp 50
akp 35
chp 10
diğerleri 5.

ssc napoli

iddaa oynarken 3 kez bu takıma vermişimdir ve 3ündede yenilmiştir . şampiyonluktan etmişimdir bu takımı. milan maaşa bağladı hatta .

pes 2011 diyalogları

yaşanmıştır :
+ben real madrid'im.
-bende galatasaray o zaman .
+ya bsg başka takım al fark atarım.
-görürüz ben bunu aldım .
+iyi sen istedin bunu .

skor : galatasaray 7-1 real madrid *

anneler gününde annesiz olmak

sevgililer gününde sevgilisiz olmayı dünyanın en kötü durumuymuş gibi gösterenlere anlatılması gereken durum .

türklerin zeka seviyesi

dünya üzerindeki bütün milletlerden daha üst seviyededir o kesin .

alex de souza barcelona da oynar

top toplayıcı olarak oynar evet .