bugün

sayın sözlük yazarları ve çaylakları, böyle bir başlık açmayı düşünüyordum fakat bir türlü nasip olmamıştı diyelim. dün "sarı zeybek" isimli belgeseli izledim ve daha fazla dayanamadım açıkçası..

mustafa kemal atatürk'ün askeri, siyasi dehasından ve türk milletine kazandırdıklarından değil, insani özelliklerinden bahsetmek isterim.

atatürk, hatay meselesini uçuruma sürüklememek adına, kendisi hakkında "atatürk hasta" haberlerini yalanlamak için -ortada bir hatay meselesi ve atatürk'ün ölmesini bekleyen bir fransa var- bir baloda güzel bir valsten sonra herkes dağılmayı planlarken, orkestradan zeybek ister. orkestra zeybeği mırıldanmaya başladığında "o değil, sarı zeybek" der ve başlar oynamaya. bu, adeta ölüme meydan okumaktır çünkü ata'nın hastalığı -siroz- ilerlemiştir ve ata ciddi anlamda hastadır. bu adam öyle bir kişiliktir ki, arkadaşları kendisine hasta olduğunu hatırlatıp dinlenmesi gerektiğini söylediklerinde "ortada bir hatay meselesi var" diyerek hastalığa rağmen şuan nankörlük eden bu milleti ve vatanı düşünmüştür.

törenlerde, yürüyüşlerde her zaman orada bulunmak istemiş ve bu hastalığa rağmen ayakta izlemiştir. neden? işte yine bu nankör, meyve veren her ağacın taşlandığı milletimizin yanında olmak, bizi yalnız bırakmamak için.

ölümünden 20 gün önce bakın ata o kadar hastadır ki yataktan kalkacak durumu yoktur. buna rağmen 29 ekim'de halkın yanında, ankara'da bulunmak ister fakat doktorlar izin vermez. ata gidemez bu kutlamaya fakat yine de radyodan dinler.

böyle bir lider, böylesine vatanına milletine adeta aşık olan bir adama neden hala nankörlük yapıyorsunuz ey türk milleti size soruyorum?

lütfen, türk olduğunu yada en azından türkiye'li olduğunu kabul etmiş her insan "sarı zeybek" isimli bu belgeseli izlesin ve izletsin. bildiğim kadarıyla kitabıda bulunmakta ve yakın zamanda okumaya çalışacağım..

belgesel hakkında çok spoiler vermek istemiyorum izlemenizi bütün içtenliğimle isterim.
atatürk'ün neden sevilmediğini anlayamama durumudur.
hainler tarafindan icra edilendir. onlara sormak lazim nasil oldugunu.
Keşke zorla giydirseymiş bazılarını güneş çarpmış.
atechso nickli arkadaşın evinde kaç adet fes bulunduğunu düşündürür. acaba bugün hangisini takacaktır.
sen bu milleti kurtar medeni devletlerin seviyesine getir adam et. şapka takın dedin diye bütün yaptıklarını unutup seni sevmesinler. yazık atatürk'ü sevmeyen cahillere.
Uluönder Atatürk;
geride biraktigin genclik kemiklerini sizlatmasin sakin. Kendini bilen ve senin yolunda ilerleyecek olan, genclige hitabini yerine getirecek olan az ama öz genclik var karsinda!! Sen rahat uyu Atam! ilkelrin ve devrimlerin yolunda ilerleyecegime söz veriyorum!!!
NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE!!
bu millet, bu gençlik ve bu ülke; her zaman bir atatürk bekleyecek. her zaman onları yönlendirecek, arkasından iteleyecek birilerini arayacak. oysa bir kerede kendi işimizi kendimiz yapsak, millet olmayı öğrensek, kendi kendimize birşeyleri araştırsak, öğrensek ne kaybederiz? uyutulan bu halkı bir şekilde uyandırmak gerek.
evet yobazların mübarek ayı ramazanda sokağın ortasında rahat rahat yiyip içip sevişebiliyorsak bu ulu önder mustafa kemal sayesindedir değerini bilin.
benim yazdıklarıma bak herifin girdiği entry'e bak. yazılarımda bir tane bile "corc" bul ondan sonra gel bunu yaz. gerizekalı. her entry'sinin sonunda zaten müminler falan. trollemeye çalışıyor ergen. mına koduğum seni..
atatürk neden sevilir ki ? diye karsilik verdigim sorudur.
Ulan bu adam annenizi mi pazarladi da bu kadar kin tuttunuz sevmediniz dedirtendir. Galiba size bi cuval kömür vermedi diye bu nankörlük.