bugün

şu yusuf şimşek transferi doğruysa kendisine yazıklar olsun demek istediğim ve artık ağzıyla kuş değil fil tutsa zerre tenazül uzvumda olmayan adam. hayır konu bizatihi yusuf' un alınması da değil, faydalı olur olmaz e hadi su götürür. ama karşılığında aydın karabulut' un bonservisiyle verilmesine ne denir? yirmi, bilemedin yirmiiki yaşında canavar gibi çocuk, sol tarafta ihtiyacın var ne bok yemeye gönderirsin. evet,
denizli' nin yarınlardan ziyade günü kurtarmak peşinde olduğunu bilirdik te kaynaklar konusunda bu kadar hoyrat olduğunu yeni anlamış bulunuyoruz. demirören' e ise söyleyecek hiç bir lafım yok, omuzunun üstünde saksı taşıyan adama laf edilir mi ?
eğer doğruysa yusuf şimşek gibi taş çatlasa 2-3 yılı kalan ortalama bir futbolcuya, aydın gibi yakında avrupanın da yıldızlarından biri olacak gencecik bir oyuncuyu feda eden teknik traktör. yahu dilimizde tüy bitti, yaz yaz verem olduk. bu adam teknik traktör, çukurova'da mevsimlik işçilerin orada olması lazım beşiktaşımızın başında değil. off anam anam sabah sabah sinir kestim.
hesapları inceden inceye tutmaya başlayandır.
beni tilt eden adam. ulan gol atsak gülüyosun gol yesek gülüyosun tamam ben bunları gördüm geçirdim bunlar beni etkilermez havası vermeye çalışıyosun aklınca ama yakındır kovulman bende sana gülücem o zaman...
bu aksam yedi as oyuncudan yoksun antalyaya yenilip kupaya veda ettigi taktirde büyük ihtimalle linc edilecek olan milli teknik direktörlerimizden biridir kendisi.
futbolu 2000 de bırakmış,değil 25. hafata 75. hafta da gelse beşiktaş ta bir şey yapamayacak teknik direktörümsü.
iran'da neler yaptı bilmiyorum ama eski özelliklerini, cesaretini oldukça kaybetmiş teknik adam.

madem böyle yapacaktın niye gönderdik ertugrul hocayı diyesim geliyor oynattığı oyunu gördükçe.
beşiktaş taraftarının sabrını taşırmaya başlayan adam. Yanılmıyorsam ligde an itibarı ile takımın başında çıktığı 14 maçta 4 beraberlik, 4 mağlübiyet, 6 galibiyet alabilmiş teknik adam.
konya maçından sonra puan farkı bizi neden korkutsun şeklinde bir açıklama yapmış teknik direktör. amk nasıl korkutmasın la senin yaptığın hesap ne çok merak ediyorum. ulan lig bitti hala puan hesaplamalarından bahsediyorsun, şampiyon olsan da saygı görmeyeceksin. olmadı hocam sevemedim seni.
"rakiplerimizle aramızdaki puan farkı bizi korkutmuyor" cümlesini istisnasız her puan kaybından sonra tekrarlayarak taraflı tarafsız tüm sporseverlerle taşak geçtiğini belli eden teknik traktör. galiba trabzon'un, sivas'ın, fb ve gs'nin hemen hemen her hafta puan kaybedeceğini zannediyor. biri kaybetse diğeri alıp başını gidiyor bu ligde. kaldı ki sen konya gibi mütevazı bir takıma bile puan veriyorsan işin zor hacı.

- sivasspor şampiyon, trabzon da ikinci oldu hocam.
+ aradaki puan farkı bizi korkutmuyor.
- hocam lig bitti.
+ 26. hafta gelsin hele bir.
- hocam ne 26. haftası haziran ayındayız, takımlar yaz tatilinde.
+ 2 puan kaybetmedik, 1 puan kazandık, kötünün iyisi, ben denizliysem, bu takım da beşiktaşsa biz şamp..zzzzzztdjsahdjkshjkahdjaskjd....
- bunun çipi yanmış mına koyyim.

edit : ne mutlu bana yanıldım.
bu akşam oynanan beşiktaş - trabzonspor maçında cisse'yi çıkartması gerekirken serdar özkan'ı çıkartarak büyük bir hata yapmıştır.

bir de nasıl bir hesap kitap yapıyorsa, hala hesabından şaşmadıklarını iddia ediyor.
evdeki hesabi carsiya uydurma ugrasindaki teknik direktor. her puan kaybindan sonra sampiyonluga bir adim daha yaklastik zihniyetinde. 26. hafta mevzusunu 2-3 hafta daha erteleme sinyalleri vermistir bu aksamki mactan sonra.
beşiktaşı şampiyon yapıcağına inandığım teknik direktör.
hesapları şaşmış teknik direktör. trabzonspor maçını oynamadan üç puan aldık kabul ediyoruz diyorsun ama sonuç ?
- hodja come on...
gözümüzün içine baka baka masal anlatmaya devam eden hayal taciri. sıçsınlar kafama ki ben bunu matah bir adam sanmıştım. nasıl bu kadar yanılmışım diye hasta oluyorum, yoksa şampiyonluk falan ümit ettiğimden değil. şampiyonluk ve biz ????? oksimoron.
ekleme: 23.haftayı da geride bıraktık, beşiktaş' ın yükselişi sürüyor. bu hafta da hacettepe' yi ittir kaktır yendik. trabzon yenilip, sivas berabere kalınca puan farkı hepten eridi. peki, denizli hakkında görüşüm değişti mi ?
hayır, takım en ufak ümit vaat etmiyor. şapkadan tavşan çıkara çıkara gidiyoruz, geleneksel mustafa denizli kısmeti işte. başka izah tarzı bulamıyorum.
3 büyükler'in her birini şampiyon yapan ilk ve tek türk teknik direktör olma ihtimalini sevdiğim.
bir basın mensubunun "galatasaray kocaeli maçını nasıl izlediniz ?" sorusuna, "yatarak izledim" cevabı vermi$ adam.
26. hafta müneccimliğine ramak kalmış teknik direktörümüz. sivasspor denizli deplasmanına giderken karakartalımız kayserispor ile inönü'de karşılaşacak. sivasspor'un alacağı olası bir beraberlikte kayserispor'u yendiğimiz taktirde mustafa denizli'nin nostradamus ile olan ilişkilerini sorgulamaya başlayabiliriz.
ertuğrul sağlam'ın gönderiliş şekli etik olmasa da beşiktaş'ı çatır çatır şampiyonluğa taşıyan en kariyerli türk teknik direktörlerden biri.
beşikaş şampiyon olamazsa tek sorumlu kişisidir. bu sene ne demirören ne hakemler ne de futbolcular suçlu olabilir. kimse bana birşey anlatmasın kadro yapısı ve genişliği bakımından en sağlam 11 bu takımda var. üstüne inanmışlar.. daha ne istiyorsun ? 2009 yılında yenilgi yüzü görmemişsin, demekki ernst ve yusuf tutmuş. ernst her maç ilk 11de ama yusuf kulübede delgado sahada.. ernst' i oynatıcaksan cisse' de oynamalı bunu göremezmisin ey denizli. tek forvet çık yabancı kontenjanından bu adamada yer verki ernst her maç götünü yırtmasın bir ordan bir oraya.. faydasını golle süslesin asistle..
beşiktaş ın başında olduğu sürece büyük takımlara karşı maç kazandıramamış, yavaş yavaş basiretsiz bir tip olduğunu düşünmeye başladığım teknik adam.
kendine dahi süsü vermek için ha bire kadroyla oynayan, kağıt üstünde hala ertuğrul sağlam gibi beşiktaş teknik traktörlüğüne şu an kafi donanımı olmayan bir adamı geçememiş olan, şişirilmiş balondur. * *
beşiktaş tribünlerinin hiç sevmediği, yuhalamak için fırsat kolladığı serdar özkan adlı aslında fena da bir oyuncu olmayan delikanlıyı maçın en kritik bölümünde hem de iyi oynayan ernst'in yerine oyuna sokmak gibi fahiş bir hata yapabilen kerameti kendinden menkul kurt hoca. allah akıl fikir versin.
eşiğinde bulunduğu iki kupayı kazansa bile ( kaldı ki ikide sıfır çekme ihtimalini güçlü görmekteyim, ümit ederim yanılırım ) beşiktaş ile yollarının ayrılması gerektiğine inandığım teknik direktör. o da belli bir seviyeyi aşmış bazı hocalar gibi egosuna yenik düşenlerden, her defasında amerika' yı yeniden keşfe çıkanlardan. evet, fatih terim gibi saldırgan, hazımsız, kabadayı dolayısıyla sevimsiz ve antipatik değil, entelektüel donanımı ona nazaran mukayese edilmeyecek kadar derin fakat yine de bir sistem adamı, geleceğe yatırım yapacak antrenör değil. tembel yaratılışlı bir adam denizli, sabırla tuğlaları üst üste koymaktansa hedefe ulaşan en kısa yolları, çoğu kez muhteşem şansına güvenerek zar atarak deneyen bir insan. o çok sevdiği klişe ile seslenelim kendisine '' netçe ( netice ) itibarı' ile iki kupayı da alsın, teşekkür edelim ona, yollarımızı dostça ayıralım. beşiktaş'ın şampiyonluğa, kupaya ihtiyacı var, fakat başarıların konjonktüre kalmadığı bir yapıya çok daha fazla ihtiyacı var.

kazanılan fortis kupası üzerine zaruri ekleme: ikide sıfır çekme ihtimalini güçlü görmekte olan bendenize ilk kupayı yedirmiştir. memnunumdur, zira beşiktaşlıyım. hatta ikinci kupayı da yedirmesini arzu ederim. dahası şampiyon olsun beşiktaşım, kupası da bana kapak olsun. yine de kanaatim değişmeyecektir, evet dün akşam beşiktaş fener' i eze eze yendi, ama ne top oynadı ? düşünün fener'i eziyorsunuz, buna rağmen oynadığınız top beş para etmez. yine çöpe atılmış bir ilk yarı, sahaya yanlış sürülmüş bir tertip var.
karşıda aragones olmasaydı ne olacaktı ? fener'in, galatasaray'ın şampiyon olmamak için ellerinden geleni ardlarına koymadıkları bir ligde kazanılan şampiyonluk değerinden elbette kaybetmez, fakat kazanan hocanın allamei cihan olduğuna da asla delalet etmez. olay budur. ne yazık ki seneye de anlaşılmıştır kendisiyle, muhtemelen şampiyonlar liginde olacağız, birinci veya ikinci olarak. işte orada görün takımın encamını.

aylar sonra gelen ekleme: marifet olacakları kestirebilmekte, yoksa teker kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur. iş, takım birinden 15 diğerinden 10 puan kaybettikten sonra tenkit etmekte değil. söylemişiz işte aylar önce, söz uçar yazı kalır , aha, işte yukarda. denizli sistem adamı değildir, çalışma, sabır ona göre değildir. tek atımlık barutu vardır, şansı da yerindedir. olay budur. kendine de yazık etti, beşiktaş' a da. bırakıp gitseydi halbuki sezon sonunda sadece kazandığı iki kupayla hatırlanacaktı. aynanın arkasındaki sır dökülmeyecekti.
beşiktaş'ımıza türkiye kupası kazandıran tek türk teknik direktör. öperin, saygılar hocam.