bugün

acil şifalar dediğimiz durumdur.
Sesini, karakterini beğendiğimiz sanatçı acil şifalar diliyoruz. inşallah bu hastalığı yenecek.
kendisi ve ailesi için oldukça üzücü ve zor bir dönem. dileriz en kısa zamanda eski sağlığına döner.
ailesine sabır, kendisine şifa dilenilen durum.
müziğini, şarkılarını pek bilmesem de o efendi kişiliğinin yüzü suyu hürmetine kendisine allahtan şifa dilediğim müzisyen.
Umarım biran önce aramıza döner dedirten vahim olay.
efendi kişiliği,şarkılara kattığı farklı yorumlar nedeniyle türk halkının büyük çoğunluğunun kalbinde yer edinmiş bir sanatçı olan murat göğebakan'a acil şifalar dilemekten başka elimizden gelen birşeyin olmadığı durumdur.
bu sabah öğrendiğim ve çok üzüldüğüm bir durum. kendisine acil şifalar diliyorum. genç, başarılı ve düzgün bir insan olarak görürüm severim kendisini.
bu zor zamanı en kısa sürede atlatır umarım.
grip şikayetiyle doktora gidip kan kanseri olduğunu öğrenmek... şu dünyanın anlamını bir kere daha düşübnmemize neden olmuştur, allah şifa versin.
yen be adam şu lanet kanseri. çağrışa çağrışa yı onlarca kez dinleyelim yine senden. bi siktit git kanser! bi düş güzel insanların yakasından.
sarkıcı adamın olusu dirisinden daha tehlikeli oldugundan bir an evvel kurtulma haberini beklememize sebep olandır.
allah acil şifalar verdiğmiz dediğimiz durumdur. dualarımız seninle...
(bkz: grip şikayetiyle gidip kanser olduğunu öğrenmek)
iddaa oynamama neden olmuş haberlerden biri. kötü haber. üzüldüğüm haber. iddaa oynamaktaki 2 nedenimden birinin bu haber olmasının nedeni, kanser teşhisi koydukları gün, benim farkında olmadan belki 5-6 sene sonra ilk defa murat göğebakan klibi izleme isteğim ve izlememdir.

ama iddaa tutmadı. hem de tek maçtan değil. 4'te 4 yaptım 1'e 7845 tl veren kupondan. keşke herkes gibi piyango alsaydım.
(bkz: kansere yakalanmış ünlüler)
ona ve onun gibi 'zor hastalığı' olan herkese acil şifalar,çok efendi adam.3-5 yılımı onun şarkılarıyla geçirdim,çok sevdiğim sanatçı.bugün üst üste kötü haberler alıyoruz,mardin,murat göğebakan.günün devamını beklemek ürkütüyor.
yanlış bilmişler kanında değil ciğerindedir onun kanser. öyle içten söyleyen bir adamın olsa olsa ciğeri kanser olmuştur.

sen sus ve söylemeye devam et murat.

sus ve söyle.

dua işini bize bırak.
üzücü bir durumdur. benim yakin bir arkadasimin kiz arkadasini 31 yasinda dünyadan kopartmistir. kizda da doktorun söyledigi "akut lösemi" vardi. dört tür lösemi vardir - o kizin durumundan dolayi bu konuya uzak degiliz-
- akute myeloische leukämie
- akute lympatische leukämie
- chronisch myloische leukämie
- chronisch lympatische leukämie

akute lympatische leukämie iyilesebilen akut leukämiedir. myeloische leukämie ise ancak durdurulabilir, tam olarak hic iyilesmez. ve cok büyük bir ihtimalle yakalanan sahsin ölümüne sebep olur. gerilemesi genellikle mümkün degildir. gögebakan´in doktorunun konusmalari adamin limpatik lösemi´ye yakalandigi izlenimini ben de uyandirmistir. insallah öyledir.

myeloik lösemi ise cok inatcidir, ve cok da saldirgandir. benim bahsettigim kiz da myeloik lösemi vardi, hastalik güya gecmisti. hatta tedaviyi bile durdurdular.yapilan testler de hastalik gecmis göründüydü(yani akyuvarlar belirli bir sayidan daha fazla olmuyorlardi). sonra eve gelindi üc ay sonra belirtiler gene cikti, doktora gidildi, kandaki akyuvar sayisinin olmasi gerektiginden 90 kat daha fazla oldugu söylendi !!!! (lösemi kanin icindeki maddelerin bircogunun olmasi gerektiginden bambaska cogunluk ve azinlikta üretilmesi durumuna denir- en cok da kanda az olmasi gereken akyuvarlarin cok üretilmesi sonucunda olur)
o kiz bu ikinci doktor ziyaretinden 6 hafta sonra öldü.

...umariz murat gögebakan´in kaderi böyle degildir.