bugün

(bkz: kanuni nin gözünün üstünde kaşı olması)
aynı hata aliye dizisindeki halit ergenç ile aliye'nin ortak kızını oynayan çocukta da vardı.
ya halit ergenç ya da halit ergenç rol aldığı için halit ergenç'in rol aldığı dizilerde biyolojik mefhumlar konusunda kafa karışıklığı vardır.
edit: öğrendim ki halit ergenç sette ayak bileğini kırmış! biyoloji&tıp tanrılarıyla dalga geçerseniz tabii ya ne olacaktı. ayrıca (bkz: geçmiş olsun)
birçoğuna göre dizinin kendisi hatadır.
Çekilmesi ve yayınlanması kasten yapılmış hatadır.
Kanuni ve Mehadevran sultanın renkli gözlü ama şehzasde mustafanın kahverengi gözlü olmasıdır.
(bkz: çocuk ibrahim den)
o nun gözüde milletin gözüde zamanla açılır.
sülümanın gözleride renkli anasının değil.
türkan şoray bakışlı prenses isabella' nın konuşurken salladığı kafasından düşen tel toka.
(bkz: tespitim biçim biçim)
şeriat kurallarıyla yönetilen bir devlette, hanedan kadınlarının tümünün çatalları görünecek şekilde giyinmesi. osmanlı saray kadınları gerçekten böyle miydi?
yüzyılın muhteşem olduğu iddiası.
ilk bölümden bu yana kanuninin odasındaki yuvarlak küre biçimindeki dünya şeysi.
kanuninin kel ve başı açık gezmesi, devlet adamlarının padişahın karşısında başları açık gezebilmeleri, harem ağalarının beyaz tenli olmaları, önüne gelenin padişaha arz yapması filan.

izliyor olsam daha bulurum sanırım. harem ağaları olayını bilmiyorum annem dedi avrupa yakası nda oynayan adamın harem ağası olduğunu.

has oda, birun, enderun bunların ayrımını yapsalar, padişahla kim görüşür kim görüşemez araştırsalar daha iyi iş çıkarırlar belki.

herkes kadınların saçına başına takmış ama o dönemde başı açık gezmek kadınlar değil özellikle devlet erkanı açısından ayıp kabul edilirdi.

detaylar için araştırınız rodos un fethini.
van için tek yürek kampanyası saatlerinde yayında olması.
en popüler konulardan biridir, herkes farklı bir hata bulur.
üzücü olan bu aynştaynların kendilerinin senaristlerden ve tarih danışmanlarından daha bilgili olduklarını zannetmeleridir.

dizi ulan bu dizi.
çok daha keskin yüz hatlarına sahip kanuni nin yerine kurbağa suratlı halit ergenç in oynaması.

bir halit ergenç i düşünün bir de kanuni ni gerçek resmine bakın

http://thegrandturk.blogs...-suleymann-seferleri.html
günümüz türkçesinin bire bir kullanılması. filmlerden alıştığımız "bre nabekar", "tiz vurun kellesini" gibi sözleri duymak istiyoruz artık.