bugün

http://www.haber7.com/hab...diktan-sifir-oy-cikti.php

efendim yukarıda linkte görebileceğiniz üzere, bu kadar da salak olunabilir mi sorusunu akıllara getiren trajikomik hadise.
kendi oy hakkini bile kendisine kullanamayan saskin muhtar adayi. kazanamamasi isabet olmus sanirim. ya kazanipta icraat yapmaya kalksaydi.

saskin muhtarin mahallesi isyanda! gibi haberler okuyor olacaktik.
"Muhtarlığa adaylığımı koydum, ama kazanamadım. Kendi oyumu bile kendime verememişim. Yanlışlıkla başka bir adaya vermişim. Muhtar olamadım onun için üzüntülüyüm. Ailem bile 'Benim oyuma kimse karışamaz' dedi bana vermedi. Aynı şekilde ağabeyim ve tüm akrabalarım da oylarını rakiplerime verdiler. Eğer sandıktan bir oy çıksaydı kendime oy verdiğimi sanacaktım. Ben de yanlış kullanınca sandıktan sıfır oy çıktı. Eğer muhtar olabilseydim mahalle yolunun yarım kalan asfaltının tamamlanması için mücadele edecektim."

açıklamasıyla yarmış geçirmiş muhtar. kurban olayım sana ben. hala asfalt diyor.
mahalleyi yakma sebebidir.nitekim imparator neron'un roma'yı yakma sebebi de budur.yapılan imparatorluk seçimlerinde kendisine 1 tane bile oy çıkmamış ve ''sikerim böyle şehri'' diyerek ateşe vermiştir.
dürüst adam olduğunun kanıtıdır ''benden bir şey olmaz'' deyü kendisine oy vermemiş. hata yaptım falan işin yalanı. asıl olay adam kendisinin muhtar olabilecek kapasitede görmemiş. cünkü dürüst adam.
'Seçim öncesi 100 afiş bastırdığını, iyi bir şekilde çalıştığını kaydeden Yılmaz, mahallelinin bir daha ki seçimler için kendisine muhtarlık sözü verdiğini ifade etti.'

amcayı bir de yemişler. seçimlerde hangi söz tutulur ki? gerçekten bekliyor mudur acaba o sözün tutulmasını?
- abi ne oldu senin muhtarlık işi
+ sıfır oy çıktı hilmicim
- nasıl yani abi sende mi kendine vermedin
+ halk bana muhalefet rolünü uygun gördü muhalefet olmayayım dedim
- anladım ??
şaşırarak kendi oyunu bile rakibine veren muhtardır. hadi eş dost akrabayı geçtik...
allah köyü korumuş diyelim...
reha muhtar'a rojin'in sandığından ayar çıkmasından daha az hüzünlü bir hadise.
komik tarafı bir yana, bir insanı gerçekten üzecek bir hadise. yaşadığın yeri, herşeyi, herkesi bırakıp tek başına uzak bir yere gitmeye sebebiyet verebilir. eşinin bile oy vermemesi ne demek ya? yıkar adamı.
aday olmak zorunda kalmış ve muhtarlığı hafife almayan sahte muhtar adayı, dürüst seçmen olan kişinin, almış olduğu sıfır oyda olabilir.halkın gururlanması gereken bir olaydır.
centilmenliğin bu kadarına da pes doğrusu dedirten eylem.
muhtar amcanın kendisine oy vermeyi unuttuğu anlamına gelirki, bu daha vahimdir.