bugün

ateist solcuların ses etmediği durumdur.
2017 mübarek ramazan ayının ortasında bira içip keyif yapan bir adamın şu sıralar camiden çıkmayıp, mitinglerde sürekli inşallahlı maşallahlı konuşması trajikomik. ben ateist olsam isyan ederdim.
bu ülkede herkesin yolu bir gün allaha düşer. sadece siyasetçiler değil ateistler de buna dahildir. ister farkında olsunlar ister olmasınlar.
şimdi eğer dindar değilde dindar numarası yapıyorsa gene anlarım ama

dindar olupta hırsız olmak anlayamadığım bu asıl. dininin kati yasak olarak ortaya koyduğu bir çok şeyi göz göre göre yapan bir hükümeti muhafazakar, dindar bir kesim nasıl destekler? o daha değişik bir soru.

ılımlı bütünleştirici bir siyaset izliyor diye oyumu alacak ince. isterse mecusi olsun beni hiç bağlamıyor.

çalmasın, israf etmesin. kendini peygamber gibi görmesin yeter.
muharrem ince'nin asıl yapmaya çalıştığı şey din istismarı değil bu olaylar ile. başa geldiğimizde dindar kesimi dışlamayacağız demek istiyor. ki dışlamayacaklarda. bütünleştirici söylemler veriyor zaten.

türkiye'de ki orta yolu bulma çabasını dine oynamak olarak görüyorsunuz. ilk defa ortada toplanabilir türkiye. düşüncesi bile güzel.
16 seneden beri ne dedim ?

chp li ler ilk zamanların da ki gibi yine müslümanı oynayacaklar ama millet bu sefer yutmayacak .

bilakis şeytan taşlar gibi taşlayacaklar .