bugün

(bkz: hayırlı olsun kardeş allah olmuşsun)
Dinden çıkmak ne alaka?
hadislerde yazana inanan, tarih kitaplarında geçen "dönemin arabistan'ında kızlar ergenliği bitirdikten sonra 0 yaşından başlar." bilgisine de bi ara göz atsın.
iki yere yazayım bari.

arabistan geleneğine göre kızlar regl olduğu dönemden sonra yaşlarını saymaya başlar.

ateistim ama bunu biliyorum. çok cahilsiniz lan.

yani ayşe 9 yaşında değildi. regl olduktan sonra 9 yıl geçmişti aradan.

bu durumda ya 18 yada 21 yaşında idi.

ablası esmanın ölüm tarihinden hesaplarsan gerçek ortaya çıkar zaten.
çarpıtılmış gerçektir.

iyi gayrimüslim, islam düşmanları açık bulmak için kaynakları tek taraflı incelemezler. işinize geldiğiniz gibi inanmanız normal, çünkü o kadar komiksiniz ki. inanmadığınız bir dinin kaynağını alıp "hizriti mihimmid dikiz yişinidiki çicikli ivlinmiş." demeyi bilirsiniz, tarih kitaplarına, kaynaklarına gelince "yolon hobor."

çok komiksiniz lan, cidden.
salak salak şeylere inanmayın artık ey müslümanlar! rivayetler zan içerir kesin doğruluk payları yoktur. kesin kes doğru olan sadece allahın kitabının ayetleridir. bırakın böyle akla mantığa uymayan şeyleri. müslüman şuurlu olur. azıcık kafanızı çalıştırın, paslanmış çarkları döndürün. çok mu şey istiyoruz. bu dert şahsi bir dert değildir, ümmetin derdidir. bu şekilde %80'i uydurma olan, çelişkilerle dolu rivayetlere inanmaya devam ettiğiniz sürece hep tekfir ettiğiniz ateist kardeşlerin ellerine daha çok malzeme vermiş olıyorsunuz. birde kendinizi, uydurulmuş rivayetinizi başka bir uydurulmuş rivayetlerle aklamaya çalışmanız yokmu, iyce batıyorsunuz, gülünç duruma düşüeüyorsunuz kendinizi.
(bkz: boklu bezle cam silinmez)
o öyle diil işte, o konunun bizim bugün yaşları sayma şeklimizle, onların o zaman yaşları sayma şekli arasindaki farkla bir ilintisi var. aslında eski yahudi geleneği de...neyse...kadınların yaşlarını adet görmeye başladığı zaman saymaya başlıyolar.

yani bir kızın en erken 12 yaşında adet göreceğini düşünürsek, ki çoğunluğu 14 yaşında falan görür, o kızın en az 21 yaşında olması gerekir. ki o zaman kız peygamberle evlendiğinde benim annannemden yaşlıymış, çünkü benim anneannem 18 yaşında evlenmiş.

yani akıl var mantık var di mi...peygamber adam, kendine sapık dedirtir mi, aptal mısınız siz, kendi güvenilirliğini tehlikeye atar mı?...

yani, diyosunuz ki 1600 yıl sonra simdiye kadar herkes uyudu, biz acayip aynştayn olduğumuz için islamda acayip bi cevher bulduk.

siz arapların bu şekil yaş sayma olayları olmasaydı, bu konu şimdiye kadar dikkat çekmez miydi?

siz bütün islam alemini ahlaksız mı zannediyosunuz?