bugün

arap gelenekleri o zaman öyleydi. bunu bugün devam ettiren ise sapıktır.
yok yapmaz öyle bişey. hepsi cehapenin yalanı!?!?!?
mesele o çağın geleneği meselesi değil ki, o çağda muhammed in bu hareketini bile kimse eleştirmemiş. evlatlığının hanımıyla evlenmesini eleştirmişler ayet gelmiş allah onay vermiş falan filan ama bu konuyla ilgili hiçbir karşı çıkış yok.
neden?
çünkü o zamanlar bunu zaten normal görüyordu muhammed e karşı olup bunu yapan demek ki vardı.
gidip islamcılar bu gelenekti dinle alakası yok, o günün şartlarında alınmış bir karar dese sorun olmayacak. ancak bugün bunu sünnet diye uygulamaya kalkan ve çocukla evlenen insanlar var. buna neden olan da senin peygamberin.
çünkü adam peygamber yaptıysa bunda bir hikmet var değip gidip çocukla evlenmeye çalışıyor. bugün çocuk gelinlere sahte duyar kasanlar bunun temeline inip olayı görmedikçe hiçbir şeyi çözmüş olamazlar.
neyi nasıl isterse o sekilde algilayan tayfa burdaymis.

cahiliye dönemi, arap kültüründe, kız çocuklarının yaşı ilk regl olduğu tarihten sayılır.
Bu sözlükte bunu dillendirdiğim için dava edildim. Avukatım ipten adam alır cinstendi de yırttım. Öyle taşşaklı avukatınız yoksa yazmayın gençler.
Bilmem kim kaç kişiye meydan okuyor, bir daha gelmez lider, dünya lideri gibi saçmalıklarla kişiye, puta, güce tapan eziklerin, islama laf atarak kendilerini adam sanmalarını sağlama önermesi.. Bu devirde islama laf atmayanı laik saymadıkları için ara ara iman tazelemeleri gerekiyor.
Herkes Sadece aişe’nin yaşına takılıyor: ama Muhammed’in aişe ile evlendiğinde 50 yaşında olduğunu atlıyor. Aişe 9 yaşında olabilir, 12 ya da 15 yaşında olabilir Muhammed 50 yaşındaydı birader, aralarında en iyi ihtimalle 30-35 yaş vardı sizce bu normal mi?
Peygamberimizin hz Ayşe ile 20li yaşlarda evlendiği delilleriyle ortada iken, uludağ sözlükte bile milyonlarca kez farklı kişiler detaylıca anlatmış iken hala buraya gelip saçmalayanlar anca kendi kendilerini kandırıyorlar. Bunu yaparken de ahirette altından kalkamayacakları bir yük yükleniyorlar. iftira atıyorlar.

Ama sorsan Allah onları sadece inanmadıkları için ebediyen cehenneme atacak.