bugün

Bence muhalefet iktidarın ekmegin yag sürmek.

Her türlü plansız yürümek.

Vaadleri olmaması.

Yani muhalefet diyince benim aklıma taşak kebabı geliyor çünkü hiç adam gibi muhalefetimiz olmadı ki.
muhalefet adı üstündedir. Muhalif partinin görevidir muhalefet etmek. Bu eleştirinin kötü olduğunu sanan benim çomar halkımın asla anlamayacağı bir kavramdır.

Muhalefet etmek gereksiz saçma şeyleri eleştirmek değil. Gerçekten gerçek hataları, gerçek zayıf noktaları açığa çıkartmaktır.

Ancak günümüzün iktidar partisi mhp gibi bir muhalefet istemektedir. Yani trişka şeylerde ıkırcıkır edip en önemli şeylerde sonuna kadar arkasında olacak bir parti.

Ülkenin geleceği ve güvenliği için bazen partiler arası bir birlik olur. Ancak iktidar partileri bunu hemen kullanır.

Benim çomarlarıma göre kimse muhalefet etmesin. iktidarlık babada oğula geçsin. Bilim sanat adına bir şey yapmasak da savaşta herkesi yenelim, futbolda herkesi yenelim, bütün dünyanın kadınları türk erkeğine hayran olsun.

işte ideal devlet anlayışı. 15000 yıl önceki dağlı kabileden hiç bir farkı yok. şimdi biz bunlara muhalefeti anlatacağız da anlayacaklar ?!?
(bkz: chp nin en büyük hatası)