bugün

genellikle fazla sıkı fıkı olmayan arkadaşların arasında oluşan durumdur.

a:merhaba recai, naber?
r:iyidir ahmet, ne yapıyosun burada?
a:ekmek almaya çıktım, burada oturuyorum ben.
r:demek öyle, bende bu mahallede oturuyorum.
a:ee başka ne yapıyosun,ilkokuldan beri senden hiç haber alamamıştım.
r:okulu bıraktım.
a:demek öyle, peki ne yapıyosun bu aralar
r:5 yıldır hapisteydim yeni çıktım.
a:haa peki o zaman hapishane anın falan varmı, nasıldı oralar?
r:ekmek almaya gitsene sen
a:tabi doğru ya onun için çıkmıştım,hadi hoşçakal(lütfen bişey yapmasın, lütfen lütfen)
a:(arkana bakma,arkana bakma)
Zordur. Uzun süren sessizlik çok rahatsız eder, karşınızdaki konuşsun, bir şeyler desin diye içten içe dua edersiniz.
genellelikle nette tanışılan kızla ilk buluşmamda başıma gelendir. nette saatlerce ordan-burdan, boktan şeylerden saatlerce konuşursun da sanki bu o değil ya da sen sen değilsinmiş gibi aklına konuşacak bir konu gelmez ya da saçmalamaktan korkarsın. Muhabbet hal hatır sormanın ötesine geçemez. Bayan arkadaşımız da yalvarırcasına "n'olurr konuş" dercesine gözlerinin içine bakar da "ee daha daha" dışında bişey dökülmez dilinden. Sonra "biraz dolaşalıım yoksa böyle mal gibi susucam" derim ve gezdiğimiz bölgelerle ilgili anılarım canlanır "bi keresinde tam şurada..." ile başlarım konuşmaya anlattıkça anlatırım, az önce beni konuşturmaya çalışıp ta konuşmayan kızdan intikam alırcasına, başından geçen benzer olayları anlatmasına fırsat vermeden konuştukça konuşurum.
bayram ziyaretleri sırasında olduğunda bayramı rezil edecek durumdur.
çalıştıkça bulamamaksa daha beter olan durumdur.
"eee daha daha.." diye devam ettirmeye çalışır, baktı hala muhabbet açılmıyo, susar garibim mecburen
fikrimce iki kişinin paylaşabilecek ortak bir şeylerinin olmadığının göstergesidir.

-nasılsın?
+iyi sen?
-iyiyim ben de.
+eee
-eee
+oldu o zaman.
güncel Önemli Başlıklar