bugün

5 lt. Lik su şişelerinin ağzını açık unutmamaları gereken yazarlardır.

Mutlaka şişenin kapağını kapalı tutun sayın yazarlar. Bugün bir olay geldi başıma ordan tecrübe edindim. Bizim kuş az kalsın ölebilirdi. Şişenin ağız kısmına tünemiş ve şişenin içine doğru eğilmeye çalışıyordu. Ve bir anda içine düştü. Allah'tan içinde su az kalmış. Ve bizim kuşun biraz da yüzme biliyor olmasından ötürü muhabbet kuşumuz boğulmadan ben şişeyi bıçakla kesip kuşumuzu kurtardım.

Muhabbet kuşu olan yazarlar dikkat etsinler. Benim başıma gelen talihsiz olay sizin başınıza gelmesin.
muhabbet kuşunun boynunu büküp kafasını arkaya doğru çevirip uyumasını izlemiş yazarlardır.
nadir de olsa muhabbet kuşuna su içerken rastlamış yazarlardır.(yazın hariç)
ayakları ve dolayısıyla sivri tırnaklarıyla muhabbet kuşunun hassas derisini kendi kendine hızlıca kaşımasına hayret etmiş yazarlardır.
gagası çok sivreldiği zaman korkan yazarlardır. muhabbet kuşu parmağı kopartırcasına gagalar çünkü.
gagası ile tüylerini tek tek didikleyen muhabbet kuşunu izlemiş yazarlardır.
uzun bir süre odada dışarda kalan muhabbet kuşunun bir süre sonra acıkıp tekrar kafesinin içine girdiğine şahit olmuş yazarlardır.
Tecrübelerine ihtiyacim olduğum yazarlardir. Yardiminiza ihtiyacim var.
(bkz: muhabbet kuşu besleyen yazarlar)
ben şahsen muhabbet kuşu değilim. muhabbet kuşu olan bir yazar varsa yardım bekleyeni varmış.
Kuşun ötmüyor senin ehehe diye geyiklere maruz kalacak yazarlardır.
benimdir efendim

ismi çapkın dır.