bugün

gazze'nin vahim durumunu hepimiz az da olsa biliyoruz.
işte bu bilgiyi edinmiş msn kullanıcısı arkadaşlarımıza da rastlıyoruzdur, en azından ben rastlıyorum.
msn'den ya da facebook'dan dünyayı kurtaran insanların nerede yaşadığını, hiç olmadı örgüt evlerini çok merak etsem de kendimi korumak adına karanlık odamdan dışarı çıkmıyorum. bilinmez, bir gün bizim başımıza da bir füze düşüverir.
demem o ki, msn iletisinde israil'i kınadığını, tamam, gerçek ifadesiyle, israil'e "orospu çocukları" dediğine şahit olduğumuz arkadaşların acaba esas amanı nedir?
"gazze'deki kardeşlerim, yanınızdayız" mesajı acaba gazzeli müslümanlara mı iyi gelir? yoksa bu mesajı iletisinde belirten saf yürekli olduğunu sanan; lakin aciziyetinden birşey kaybetmemiş ahmaklara mı?

hepimizin yüreği gazze'de, hepimizin yüreği mazlumun yanında, zalimin karşısında!
lakin, bu bir facebook grubuna ya da msn iletisine taşınamayacak kadar kutsal bir duygu olmalı...
alaya almak yerine iyi niyetle karşılanması gereken durum. ileti hiçbir işe yaramaz belki ama neticede tarafını belli etmiş olur.
msn iletisiyle kendi vatanının evlatlarını kurtarsa daha bi iyi olacak mücahittir. ya da o öyle sanıyor.
msn listesinde israilli bir insanın bulunduğunu farz edersek işe yarayacak ayar insanıdır.