bugün

2004 mayıs ayından bu yana beşiktaş taraftarının çektiği eziyeti tanımlayan fiil. yıldırım demirören'in başkan olması ile birlikte 1 lig şampiyonluğu, 3 türkiye kupası alındı. başarı olarak nitelendirilebilir bunlar.. peki ya başarısızlıklar?

5 seneden bu yana yapılan 61 tane transfer!

1-John Carew
2-Juanfran
3-Ali Güneş
4-Berkant Göktan
5-Çağdaş Atan
6-Fatih Sonkaya
7-ibrahim Akın
8-ibrahim Toraman
9-Murat Şahin
10-Okan Buruk
11-Tayfun Korkut
12-Veysel Cihan
13-Mustafa Doğan
14-Koray Avcı
15-Adem Dursun
16-Ailton
17-Ali Tandoğan
18-Güven Kocabal
19-Kleberson
20-Kürşat Duymuş
21-Souleymane Youla
22-Volkan Ünlü
23-Adem Dursun
24-Bobo
25-Tomas Jun (Kiralandı)
26-Gökhan Güleç
27-Aydın Karabulut
28-Baki Mercimek
29-Burak Yılmaz
30-Matias Delgado
31-Fahri Tatan
32-Mert Nobre
33-Ricardinho
34-Vedran Runje
35-Serdar Kurtuluş
36-Fernando Higuain
37-Lamine Diatta
38-Gordon Sciheldenfeld
39-Hakan Arıkan
40-Rüştü Reçber
41-Edouard Cisse
42-Tello Rodrigo
43-Mehmet Yozgatlı
44-Atilla Özmen
45-Filip Holosko
46-Tomas Sivok
47-Anthony Seric
48-Ekrem Dağ
49-Tuna Üzümcü
50-Tomas Zapotocny
51-Fabian Ernst
52-Yusuf Şimşek
53-Erkan Zengin
54-Nihat Kahveci
55-ismail Köybaşı
56-Rıdvan Şimşek
57-Erhan Güven
58-Michael Fink
59-Matteo Ferrari
60-Rodrigo Tabata
61-ibrahim Kaş

kaç tanesi ne kadar yarar sağladı peki? tartışılır, geçelim. real madrid'i şampiyon yaptıktan sonra transfer edilen vicente del bosque, 10 hafta sonra kovuldu ve cas'tan küsküyü yedi beşiktaş. yerine getirilen rıza çalımbay ile de bir şekilde yollar ayrıldı. nevio scala, kürdancı jean tigana, ertuğrul sağlam ve sonunda mustafa denizli!

kader mi bu? kapalı'da bulunan beşiktaş yazısının üstünde masmavi telekom yazısı ile uyandık bir gün. sonra sesler çıktı biraz, zorla eski halini aldı tribün. tam orijinali olmasa da beşiktaş yazısı yerinde kaldı. belki de mavi ekranların ilk habercisi idi bu telekom olayı.

yıldırım demirören beşiktaş'ı kendisine borçlandırdı. 'ben bu koltukta oturduğum sürece mustafa denizli bu kapıdan giremez' dediği adamı beşiktaş'ın başına getirdi. 6 tane teknik direktör, 61 futbolcu. şimdi de deniyor ki; transfere gerek yok! transfere gerek yoksa bu sezon şampiyonluk mucize olur. türkiye kupası'ndan aciz bir şekilde elendi takım. hadi bunun sorumlusu ben olayım, taraftar olsun. mustafa denizli olmasın. 16 haftada atılan 17 golün(hükmen galibiyet golleri sayılaz) sorumlu kim? bu takım bu sezon ligde yaptığı 16 maçta hiç bir zaman 2 hafta üstüste aynı kadroyla çıkmadı. ben dalga geçtim kendi çapımda. mutsuzluktan eğlence çıkarmak adına: mustafa denizli ile şans topu dedim. inanmayan baksın tek tek 17 haftanın kadrolarına! araştırın, kendiniz görün kadroları. belki yanlış yazmışımdır da kadro değişmemiştir bir haftalığına!

allaha şükür öküz değil, herşeyin farkındayız. kafamızın içindeki beyni kullanabiliyoruz. tribünün ortasını boşuna açık bırakmıyoruz, boşuna numaralıya el sallamıyoruz!

edip akbayram'dan özür dileyerek söylüyorum ki; biz artık motorları mavi ekranlara sürüyoruz.

(bkz: siyah ulan)
(bkz: anlayana)