bugün

bugün bir teyzeyle televizyona bakıyordum. 71 yaşında bu teyze. derken haberlerde çağdaş hukuk derneğinden kişilerin hakkını aramalarına dair bir kesit izledik. kadın başladı giydirmeye. allahın anarşikleri, yok böylelerini konuşturmıycakmışın. yok ülkenin başbakanı ülkeyi istediği gibi yönetirmiş. ona karşı çıkmak olmazmış. en çok oyu o almış da rererörö. açtım ağzımı yumdum gözümü demek isterdim ama öyle yapmadım. dedim o zaman susalım, bu adam ülkeye istediğini yapsın. yapsın tabi diyor bu teyze. hakkıymış. biz ne anlarmışız. her sene düzenli şekilde oyunu akp' ye veren teyze; evet sen ne anlarsın da ben anlarım. sonra dedim buna, gelse seni evinden atsa yine ses çıkarmıycan mı? dedi ben hiç sesimi çıkarmıyorum ki, neden öyle bir şey yapsın. sen sus teyze. sen sustur teyze. sen çocuklarını da öyle büyüt teyze. köylü teyze, moruk teyze. cahil teyze.
senin yüzünden bugün başbakan oy beklemiyor teyze. biliyor ki senin gibi cahiller var. biliyor ki ben bilmem padişahım bilirciler sarmış dört bir yanını. özür dilerim teyze, üzerine fazla geldim. sana saygısızlık ettim. ama sen benim böyle bir ülkede yaşama sebebimsin. pahişah şimdi beğenmiyorsan git de der bana. bunun sebebi sensin. ben özgür değilsem sebebi sensin. ve senin gibiler.
çok doğru peki bu ayrım nasıl yapılacak .