bugün

Kesinlikle olması gerekendir. Otobüs yakmanın polisin canına kastetmenin sivilleri korkuya boğmanın karşılığı budur.
bütün dünyada elinde molotof olan yüzü maskeli kişiler vurulur. hem de uyarmadan. bunu yapanlar büyük devletlerdir. düşmanlarını imha ettikleri için de her zaman büyük kalacaklardır. düşmanını vurmaktan aciz devletler de her zaman küçük kalacak hatta yok olacaktır.
o yüzden elinde molotof olanı vurmalıyız ileride de var olabilmek için.
Uyarı yapılmadan vurulmalı hemde, molotof ata biliyorlarmı bakalım daha.
Amerikada polisten kaçmak için arabayı az biraz polise doğru sürmeniz bile kalbura çevrilmeniz için yeterlidir. Polis bu durumda arabayı silah olarak kullandı ve beni öldürmeye çalıştı diyerek sizi rahatça vurabiliyor. Bizde ise bildiğin öldürmeye yaralamaya yönelik yapılan molotofa bile tepki yok. Polisin caydırıcı bir tarafı olmasını istiyorsak belirli ölçüde şiddet kullanmasına ses çıkartmamak gerek.
Sözlük kekolarının "yha ama ekmek almaya gidiyodu halbuse" diye zırlayacakları olaydır.
gün gelir o polise izin verilsin dediğimiz belirli ölçüde şiddet bizi de bulur efendim.

bakınız Amerika her gün onlarca polis şiddet haberi ile çalkalanıyor.

+ polis homofobiktir çıkarır eşcinsel bir bireyi vurur. amaç: bana Molotof attı.
+ polis yoldan geçen adam yan baktı diye döver. amaç: kimlik istedim kaçtı.

kim inanır size efendim. şu an bile derdini anlatıncağa kadar iki yıl içeride yatıyorsun.

bir bakıma iyi olduğu gibi bazı zararları da dokunacaktır.