bugün

yazarı sevmeyen başka bir yazarın, entryleri gammazlaması sonucu, moderatörlerin de bu tip yazarlara uyup "eheh silelim bari" demesi hadisesidir. uludağ sözlük ten soğuma nedenlerinin başında gelir.

uludağ sözlük'te 2 yıldır yazıyorum ama sözlük formatının ne olduğunu hala anlayabilmiş değilim. anlayan var mı? entryler hangi kurala göre silinir, hangi entryler neye göre kabul edilir?

entry tanım ya da başlıkla ilgili örnek, ya da başlıkla ilgili bir bakınız içermelidir. sözlük yazarlarının iddaa kuponları başlığındaki entrylerimin neredeyse tamamı, hatta belki de tamamı, bakmadım, silinmiş. sadece beni ilgilendirecek kadar subjektifmiş.

1) bu tip entryler, sözlük yazarları görsün diye girilir. "u2" başlığına "sevdiğim grup" yazmakla iddaa kuponlarının paylaşıldığı başlığa örnek kupon vermek aynı şey değildir. moderasyon bunu bilmiyorsa, kafama sıkar giderim.

2) entryde tanım olması şart değildir, örnek de sözlük formatına dahildir. başlıkları alt alta okumak, yaran diyaloglar gibi her gün yüzlerce entry girilen başlıklar formata aykırı falan değillerdir. başlıkta bahsi geçen şeye örnekler verildiğinden, gayet de sözlüğe uygun yazılardır. her haltın sonuna -tır -tir getirilince tanım yapan başarılı yazar olunmuyor.

ahah, ne güzelmiş lan öyle. sadece beni ilgilendirecek derecede subjektif. abooo.
Zaman zaman ne mal moderasyon lan bu dememe sebep olan durumdur.. Sapıktır, sapkındır efendim bunlar.. Hadi ordandır..

ediit amk : an itibariyle iyice saçmaya bağlamışlardır..

(bkz: Kızıyorum ama)

taktınız mı lan bana
inanıyorum sebepsiz değil.
(bkz: kişi kendinden bilir işi) *
son iki gündür başıma sık gelen olaydır. şakirtlere uyan moderatör entrylerimi silmektedir. devam et bakalım.
her gammazlama vakasını silmek gerekmediğini anlamamış moderasyon bu başlık sana. 15 yaşında çocuk ne yazdığını anlamayıp gammazla diyor, sen de mal gibi siliyosun. senin hiç mi dünya görüşün bir duruşun yok ? başka bir deyişle * ?
sebebsizdir, çünkü düşünceye yasak getirmektir,buda düşünceye saygısızlıktır.. özgürlüğün kısıtlanmasıdır.
iyi niyetli düşünürsek kafasının ne kadar çalıştığıyla orantılı olan durum. altında başka şeyler ararsak hakarete girer, o da sözlük formatına aykırı arayamıyoruz ne yazık ki.
bu aralar karşılaştığım sorun. artık sözlüğü kirletenlere çözüm bulsunlar kendini savunana değil.
sözlükten soğuttular resmen,büyük ihtimalle çocuklar modluk yapıyor bu sözlükte,kendi görüşlerine uymayan mesajlar silik alıyor,bu mesajda silinir şimdi hemen okuyun.
sözlûk formatını anlayamamış yazarların başına gelen olaydır. Kafasına göre değil, güzel türkçe'mizi bozan, sözlük formatına uymayan entryler silinir. U2 başlığına girilen: "sevdiğim grup" yazmak, kişisel beyan olup, nesnellikle bağdaşmadığından silinmesi normaldir. Oysa ki Nesnel bir tanım yaptıktan sonra düşünce beyan etseydiniz, silinmezdi güzide entryniz. Sözlük formatını bilmeyenler için, sözlük kuralları vardır. Zira üye olurken okunması gerekir.

edit: örnek kupon vermek de sözlük formatına tabiki uygun değildir. Bunun için binlerce platform vardır ama bu platformların hiç biri sözlük değildir. Alın size silinmeyecek bir entry.
iyice bokunu çıkarmışlar. Moderasyon sana diyorum her şeyi senin istediğin şekil şemaya uydurmak zorundaysam ne anlamı kalıyor sözlüğün. Kendin gir bütün entarileri kafana göre yaz çiz. Hakaret yok küfür yok eften püften sebeplerle entry siliyorsunuz. Hayırdır sıkıntı ne anlatın bilelim. Belliki entarileri silmeniz, yazdığınız sebeplerden dolayı değil.
Katılıyorum. Neler görüyoruz burada neler. Simdi bunu da silerler.
bir de "üstteki entryleri refere eden veya onlara cevap niteliğinde olan entryler silinir." yazıyolar yanına. başlıktaki karakter sınırından dolayı içeriği ilk entryden okuyoruz. biz daha ne yapalım amk, entry mi girmeyelim.
sözlük yetkililerinin yine görevini ne kadar sikik yaptıklarının göstergesi. hiç şaşırtmadı. "üstteki yazarın sorusunu cevapla" başlığını ben açtım 1. entry benimdi küfür falan yoktu yine de çekemeyen biri silmiş. bunlara ekstra olarak;
+işlerine gelenleri çaylak yapıp kendi sevdikleri yazarları kısa sürede çıkarmaları
+ağır küfürlü entry lere el sallamalarıda eklenebilir.

böyle devam.
moderasyonun kafasına göre giri silmesi yoktur tanım yapılmayan giri vardır denilesi sorunun cevabıdır.

tanım yapmasını öğrenin olm. evet..
(bkz: moderasyonun kafayı yemesi)