bugün

bu ulkede icki icen insanlar diger gruplar tarafindan anlasilmiyorlar. simdi de her cuma moda da iciyorlar. basbakan dahi bu protesto hakkinda cok daniska sozler soyledi.

rakisiyla, mezesiyle, birasiyla, votkasiyla... yasayan insanlar her seyle barisiktirlar. kendileri, aileleri, cevreleri... iyi insanlardir, sarhos olmalarindan dolayi kotuluk pek akillarina gelmez.

bugun bazi gencler, universiteye turban girmemesini kinayalim, ickilerinizi de alip gelin beraber protesto edelim deseler, siz ickiyle girin biz de turbanla girelim deseler her sey gullik gullustanlik olacak. ama yok iste bu gencler israrci, icki istemiyoruz, turban olsun...

edit: sarhosluk ani insanlarin gercek karakterlerini ortaya doktukleri anlardir.

adam esekse alkol ne yapsin?
gerçekliği tartışılmaz bir tespittir.

--spoiler--
sarhos olmalarindan dolayi kotuluk pek akillarina gelmez.
--spoiler--

(bkz: sarhostum hatirlamiyorum)
(bkz: alkollu arac kullanma)
tanım; moda'da yapıln içkili protestoyu içenlerin değil de karşıtların abarttığını düşünen insan söylemi..

--spoiler--
rakisiyla, mezesiyle, birasiyla, votkasiyla... yasayan insanlar her seyle barisiktirlar. kendileri, aileleri, cevreleri... iyi insanlardir, sarhos olmalarindan dolayi kotuluk pek akillarina gelmez.
--spoiler--

o değil de, on yıldır içki içerim. istanbul'un her semtinde demlenmişliğim var böyle yalan görmedim!..