bugün

geçen hafta ilk defa başıma gelmiş olaydır. otobüse falan bindiğimde böyle aptalca şeyleri yaşamamak için otobüste 8-10 koltuk boş olsa bile oturmam asla. ancak dolmuşta ayakta gitme şansın yok ve mecbursun oturmaya. bu olayda cidden çok moralim bozuldu. gerçekten can sıkıcı bir durummuş.

her sabah bindiğim dolmuşu bekliyordum sabah. 15 dakika kadar bekledik ve geldi. o sabah müşterisi çoktu dolmuşun. herkes orta kapıdan içeri daldı bir anda kemal sunal ağabeyin şiki şiki baba mevzusundaki gibi. ön taraf 2 kişilik ve arkaya binmeyen bir kadın ile ben kaldık. kadın hemen hamle yaptı oraya ben de centilmenlik gereği önce binmesine izin verdim. ancak bu biner binmez kapıyı kapattı. tekrar açtım ama kaymıyor kenara. dedim hanımefendi biraz kayarsanız ben de bineyim. olmaz dedi. şoförde rica etti "yanaşın arkadaş da binsin" diye ama ( affınıza sığınarak ) adilik yaptı ve şoföre "2 kişi parası vereyim alma kimseyi" gibi şerefsizce bir kelam etti. dedim ne diyorsun lan sen ? "öyle işte" dedi ve böyle sanki götü başı altın kaplamaymış gibi bir afra tafra ile "sklemiyorum seni" havalarına girdi kulaklıklarını falan taktı. bir yandan da hala kapıyı kapatmaya çalışıyor.

lan hayatı boyunca hiçbir kadına sertlik yapmamaya, kötü konuşmamaya çalışan beni bile delirtti. istemsizce ağır şeyler söylemeye başladım buraya yazamayacağım ama duymamazlığa veriyor duyduğu halde. zannedersin ki onun o pis götüne falan dokunmak için binmeye çalışıyoruz. kendimi kötü hissettirdi bayağı. arka tarafta gençler vardı ki aralarında kızlarda vardı "abi sktr et belli ki mal gel sen böyle" diye sıkıştılar yanlarına geçtim. o günden öncede o kadın ile birkaç kez aynı dolmuşa binmiştik. yani aynı saatlerde aynı istikamete gidiyoruz ancak o sabahtan sonra daha görmedim. belediye falan zehirlemiş olabilir belki bilemedim. hala sinirim geçmedi düşün yaptığı nasıl terbiyesizce bir şeydi. tecavüzcü müyüz lan biz ekmeğimizin peşine gitmeye çalışıyoruz yapılan muameleye bak.