bugün

kurtlar sofrasında rol almak zor tabii ki. sabır ve sebat gerek.
Bacım senin regl ağır geçiyor galiba bezdik bugünkü agresifliğinden.

Bir düşüncedir.
3 dönem calculus parçalamak için mimarlığı bırakmak...

görsel
kuzey kıbrıs mimarı değilsen bırakma !..
Beyininizin yeteri kadar çalışmadığına işaret eder.
türkiyedeki mühendislerin çoğu patron ve kurumsal müşterilerin saksocu amelesi, satış ve pazarlama kölesi. doktorluk ve avukatlık haricinde üniversite okumanın çok özel bir anlamı kalmadı artık.
hadi diyelim, teknik alanda uzmanlaştın, bu sefer de her gün saksocu mühendislerin kakalamaya çalıştığı ürünleri peş peşe hatasız biçimde üretmeye, tasarlamaya, ölçmeye çalışıyorsun, nefes almaya bile vaktin kalmıyor.
patron sadece kendi çocuğunun özel okul taksidini, tatil, havuz, sauna masraflarını, alelade bir gökdelenin tepesinden aldığı ultra tribleks dairenin aylık taksidini düşünür.

ve milyon dolarlık borçlarını kapatmak için her gün ne kadar fatura kesilmesi gerektiğini ve ne kadar sikilmeniz gerektiğini hesaplarlar.

yaptığınız işin niteliğinin onlar için zerrece değeri yok!

yeter ki, kurumsal müşteri memnun olsun, negatif geri dönüş olmasın!
Mağrifetmiş gibi bakkal olun o zaman. Zamane işte.
Okula gitmeden okumak istiyorsanız mimarlık yazmayın. Tecrübe ile sabit.
Mühendisin çizdiği mimari projeye imza atıp para kazanan bir sürü mimar var. Hal böyle olunca piyasada yaratıcı, estetik zevkleri gelismis çok az sayıda mimar elle tutulur iş yapabiliyor. Mimarlık mesleğine başlayıp, yaratıcı bir kişiliğe sahip olmadığını gören er kişinin mesleğini bırakıp başka sektöre yönelmesi daha mantıklı olacaktır.