bugün

özgüvensizliğin hakim olduğu, bireysel olarak hiç bir anlam ifade edememenin verdiği boşluğu bazı köhne fikirlerle doldurarak bir düşüncenin benimseyicisi olmaktan öte başka da bir vasıfa sahip olmayan, yaratıcılıktan ve değişimden zerre kadar nasiplenemeyen, dünyayının sadece bir kafatası etrafında döndüğünü sanarak insan olma adına hiç bir kemale eremeyen ve bu bütün olumsuzlukların vermiş olduğu basiretsiz, çürümüş, taklitçi, figüranvari, özgüvensiz ve hiç bir şey olamama halidir.
bir garip haldir. misal devlet bahçeli. ben bu adamı gülümserken bile görmedim. bugün haberlerde sıkça vardı. erzurum'da parti teşkilatına konuşma yapıyordu. 2 dk zor dayandım. sadece konuşmanın içeriğinden değil. adam bağırmıyor böğürüyor resmen. bir anda kumandayı almak için hayvani bi içgüdü ile kalktım yerimden. o an kalabalık çoşmuş sağa sola kızgın gözlerle bakmaya başlamıştı. anlamıştım.

yahu bu sinire fazla dayanmazsın sayın bahçeli. aileni al piknik falan yap. git memleketine bici bici falan ye. neşelen dostum. *
her an eline babadan kalma altıpatlar tabancayı alıp solcu avına çıkabilecek bir ruh halidir.
atalarına ihanet etmemenin mutluluğu...
küsüratlı sayı kullanılınca inanma eğilimleri artan kişilerin ruh haliyle özdeştir bunlarınkisi, öyleki toplamda düz bir sayı çıksada kendilerinden üzerine sayı ekleme gereği duyarlar, şekilcidirler nitekim.

vatan, millet sevgileri ilkokul bilgileri dogrultusunda oluştugu ve uyurken dinlemeye alıştıkları masal etkisini yaratarak beyinlerinde yer ettigi için bir çocukluga dönüş tadında ellerindeki sapanları silah, ve taşıda mermi sanarak yiğitleşirler. aile içerisindeki ezik kişliklerini, egolarını tatmin etme aracı olarak görürler saflarını ve o yüzden yer tutarlar o saflarda, çünkü; ne olursa olsun buralarda en çok ses getiren hala vatan, millet sevgisidir ve bu sevginin şakşakçıları, sırt sıvazlayarak yüreklendirenleri çoktur.

ne yazık bunların dediği kantar, bursa da kestane tartar *
milliyetçilik doğru anlaşıldığı takdir de ihtiyacımız olan bir panzehirdir aslında.

milliyetçilik atatürk'ün 6 ilkesinden biridir ama bilgi eksiklikleri olanlar bunu sadece partiyle bütünleştirirler ne yazık ki. milliyetçi insan vatanını milletini seven bayrağına sahip çıkan insandır. milliyetçilik sadece ideoloji değil yaşamımıza yansıtmamaız gereken bir gerekliliktir. her ülkenin milliyetçisi vardır. ülkesini sevmeyen insanın da söz söylemeye hakkı yoktur yedikleri kaba tükürmeseler ne mutlu.
Günümüzde çoğunluktaki maalesef kafatası milliyetçiliğidir.

Örneğin; bir kişi Ermeni ise tamam o kesinlikle kötüdür ve küfredilmelidir. Kürt ise yine aynı şekilde. Demek ki hiç iyisi yok hepsi aynı.

Bir de şu tipler vardır günümüzde yine: "Efendim, neden Recep Tayyip Erdoğan Türk'üm demedi hiç." E adam durup dururken neden Türk'üm desin şüphelimi ki Türk olduğundan. Türk'üm deseydi de herhalde demekki şüphesi var belirtiyor Türk olduğunu derler.