bugün

Twitterdaki iddiaya göre:

Antalya’daki Limak Lara Hotel’e daha ucuz olduğu için ingiliz web sitesi üzerinden rezervasyon yapan bir vatandaş, otele gittiğinde büyük bir şok yaşadı.

Şahsın Türk olduğu görülünce ek 120 euro istendi ve itiraz etmesi üzerine otelden kovuldu.

O an başka otel bulamayacağı için ücreti ödemek zorunda kalan vatandaşa verilen fişte yazan, “Milliyet farkından dolayı tahsil edilmiştir” ibaresi dikkat çekti.
https://twitter.com/ajans...zMCvwOmSVsSIqBNg&s=19
Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşanan bir vagon li olayı var. Türkçe konuşan işçilere ceza kesen bir Fransız şirketi yurt genelinde protesto ediliyor ve sonunda parası ödenip devletleştiriliyor!

100 sene sonra daha kötüsünü Türk bir şirket kendi halkına yapıyor. Anayasanın 10. Maddesine rağmen yapıyor hem de! Yazık!
Yurtdışı operasyon şirketleri sezon başlamadan otellerle anlaşır ve turist garantisi verirler. Mesela 200 odalı bir oteliniz var diyelim. Avrupanın en büyük tur operasyon şirketi olan Tui geliyor ve sizden 2000 oda alıyor ve turist garantisi veriyor. Ülkenin sanayi ile birlikte en önemli iki döviz getiren sektöründen biri turizm olduğu için devlet te yabancı turistlerin gelmesini teşvik ediyor. Ayrıca euro ve sterlin, liradan daha değerli olduğu için turizm personelinin yabancı turistten elde ettiği gelir, yerli turiste göre daha yüksek oluyor ve yabancı turiste daha fazla önem veriyorlar.
Utanmaz herifler... yazıklar olsun..
Yıllardır olan ve her otelin uyguladığı şeydir. Türklerin tabağına kaçak kat çıkmasını aşağlar, verdikleri paradan fazlasını yiyor derler ancak bütün gün litre litre içki içen yabancı turistede domalmadıkları kalır. Türk otellerinde tatil yapmak mantıksız cidden özelliklede antalyadakilerde.