bugün

Bugüne kadar milli bayram, her türlü tören, miting, yürüyüş ve eğlencelerde okunan 10. yıl marşımızın, bu yıl ki cumhuriyet bayramında okunmaması durumudur.

Belki kemalizmin kalesi olan yerlerde böyle bir şey söz konusu değildir ama sayımız az da olsa burada da Kemalistler yaşamakta. Azınlığız diye, alakalı-alakasız her durumda cumhuriyetin 10. yılında yapılan bir marşı okumamıza kim, ne için istemedi anlayamıyorum.

Bir Kemalist olarak soruyorum, 86. yıl dönümü kutlanan cumhuriyetimizde 10. yıl marşı neden okunmadı?

Bunu Kemalizm ile şekillenmiş beynimle düşündüm ve cevabı buldum.
Elbette ki, liboş, fethullahçı, vatan haini olan akp zihniyeti yüzünden. Görmüyor musunuz aa Kemalist yoldaşlarım? Bizi sindirip yok ederek, değerimiz olanları unutmamızı hatta hayatımızdan çıkararak, onlar ne idüğü belirsizler gibi olmamızı sağlamaya çalışıyorlar.

Yoo, buna müsaade edemeyiz. Alakasız olsa da her yerde 10. yıl marşımızı okur, cumhuriyete bağlılığımızı bu yolla belli eder, Kemalistliğimizi pekiştiririz.

Buna engel olmayacaksınız; dinci, gerici, yobaz, pis vatan haini, atatürk düşmanı. amerikancı, fetoşçu, behey dürzüler!
(bkz: 10 yıl deyip geçme dostum)
rezalettir.