bugün

normal karşıladığım durumdur. ben de atıyorum arada.

Çok da yadırgamamak gerekir. Avrupada adım başı çöp kutusu var. Türkiyede elimizdekiyle bazen yüz metrelerce yürümek zorunda kalabiliyoruz. Uğraşamam kusura bakmayın. Siz de yapın cop kutusu da atalım.
özellikle piknik alanların da sıkça karşılaştığımız bir durum.
sadece kendi evlerimiz de gösterdiğimiz temizlik anlayışının yarısını dışarı da da göstersek sanırım dışarısı dediğimiz ortak kullanım alanlarımız biraz daha temiz olur.
Katılıyorum

Çöp kutusu yok!

Bazen elimdekiyle çöp kutusu ararken unutuyorum lan ben ne arıyordum diye.

Yinede inatla yere atmıyorum keçi inadım saolsunlar.
Çöp kutusu halbuki bir kaç metre ilerde. Değilse bile biraz taşıyıver dę mi?
ben de olmayan durum.
aileler eğitimsiz, bilinçsiz.
varoşlarda sokaklar kirli neden anadolu'dan gelen eğitimsiz kitleler kirletiyor. çöp kutusuna çöp atmak zor bir şey değil.
bunun yanı sıra istanbul için konuşursak suriyeli, afgan, pakistanlı vs. tipler zaten neden çevreni korusun. 5 milyon sığınmacının olduğu bir memlekette bunlar normaldir. tüm suç onların değil, ancak bir pay da onların.
https://streamable.com/nfoeu
bundan daha kötüsü de vardır
(bkz: yere tükürmek)
Zevj verir. Türk olmak bunu gerektirir.
Çöpü çöpe atınca ki süper kahraman hissi çok güzel tavsiye ederim.
içler acısı bir gerçektir.
Salt bu durum bile, eğitim ve kültür seviyemizin göstergesidir.

Çöpü, yere atarkenki o rahatlık ve vurdumduymazlığı görünce, hayattan ve insan olmaktan soğuyor insan.

Bebekken üç kere havaya atılıp, iki kere mi tutuldunuz bilemedim ki!
Vodafone arenanın içinde içip çöpleri sağa sola atan hayvan evlatları. Sizi o bira şişelerinin üstüne oturmak lazım. Nasıl bir aptalsınız kedi bile sıçtığı yeri kapatıyor amk sende ki rahatlık kime?