bugün

siyasetçilerin ne kadar samimi (!) olduklarını gösteren durumdur. vatanı vatandaşın çocuğu korurken muhtemelen bu zatı muhteremlerin evlatları jet skileriyle memleket sefası yapmaktadır.
türkiyede demokrasinin olmadığının basit bir kanıtıdır.zira gerçek bir demokraside ahbap çavuş ilişkisi,siyasi torpil gibi kavramlar olmaz olamaz.zira demokrasi kurallar rejimidir.

askerlik çağı gelen her gencin şeffaf biçimde elektronik kura yoluyla askerlik yapacağı yer belirlenir.dolayısı ile gizli kapaklı işler olamayacağından siyasinin veledi de tıpış tıpış kura nereye çıkarsa oraya gidecektir.

çürük raporuna gelirsek, sağlam bir denetim ve suistimallerde okkalı adli cezalar gündeme gelirse o konuda da yamuk olmaz.olamaz.
sıradan bir üst subay bile askerlik yeri hususunda kanaat kullanabilmekte, istediğine torpil yapabilmektedir. şahit olunmuştur. ha kendi gücü değildir belki hava atıyordur, daha yukarıda hatırı vardır o ayrı. ama torpil yok diyen kendini kandırır. ama bir siyasetçi çocuğunun da diğer askerlerle aynı muameleyi görebileceğini şahsen sanmıyorum ben. seveni olur sevmeyeni olur, özellikle kafayı takanı olur. ya da tam aksine arkası sağlam diye yalakalık yapanı, çıkar bekleyeni, onu hoş etmek için ötekileri ezeni olur.

hepsi bir tarafa, lan onlar elini sıcak sudan soğuk suya koymamıştır, ya ranzadan düşer ya nöbette uyur, ya bitleneceği falan tutar. aman yaklaştırmayın siz yine de böyle iyi...
haksızlıktan başka birşey değildir !