bugün

sike sike evet dedirtilecek..

yani kibarcası, evet denilene kadar türlü baskı ve sindirme ile tekrar tekrar referanduma gidilecek..
bir daha gündeme gelmez başkanlık falan.

bu değişiklik isteğini tarihin tozlu sayfalarına yollamalıyız.
muhtemelen tekrar tekrar hede hödö rererörö diye diye referandum arkası referandumlarla evet dedirttirilmeye çalışılacak, hayır çıkarsa bütün oyun ciddi anlamda ters düz olacak, akp cephesinde ve uzun un tayfasında istifalar, belki intiharlar, yandaş olmayan gazetelere geçip, orada hükumeti yerden yere vuran yazılar görmemiz mümkün olacak. kısacası sağlam u arkası u dönüşleri izleyeceğiz. oh ne ala dünya be.
hayırlısı olacak.
sandıktan "hayır" çıktığı vakit bu ülkeyi kan gölüne çevirecekler.

"bakın başkanlık olmazsa bunların önüne geçemeyiz" diyecekler.

daha önce yapmadılar mı?
merak edenlerin haziran seçimlerinden hemen sonra ülkenin girdiği durumu hatırlamalarının meraklarını gidermelerine büyük katkısı olacağını düşündüğüm sorudur.
Referandumdan hayır çıkması imkansız. Yani abd seçimlerinin bile hacklendiğinin iddia edildiği bir dünyada yaşıyoruz. Hem bizim trafolara giren kedilerimiz de var.
bak ne olacak söyleyeyim. Ülkede kan gövdeyi götürecek, diyecekler ki başkanlık gelmeli. Bir algı oluşturulacak ve bunun üzerinden siyaset yapacaklar. bu zamana kadar siyaseti Din üzerinden yaptılar, bir yere kadar götürdü ama bu zamandan sonra da kan üzerinden yapacaklar ve istediğini alacaklar. At fava bekle. HAyır çıkarsa ben bir daha siyaset üzerine entry girmem bu kadar da açık konuşuyorum.
Bu durum bir komplo teorisine gore bahcelinin akp'yi tuzaga cekerek almak istedigi sonuctur. Bir daha gundeme gelmemesi icin mevzuyu sandiga gomme stratejisi.. olabilir mi? Bilmem.
melih gökçek'in anayasa twiti vardı aklıma gelmedi kanırta kanırta diye.
siz sanıyormusunuz ki oylar düzgün sayılacak hile olmayacak. her türlü evet çıkartıcaklar oylarla oynayacaklar daha önce yaptıkları gibi.