bugün

tr'nin en zenginlerinin gerçek yüzleri ...

görsel

Migros işçileri tacizi anlattı: ‘Ya senin rızanla sana dokunacağım ya da sen bu işten çıkıp gideceksin’ tehdidini aldık.
.

“Biz depoda zaten baskı altında çalışıyorduk. Dile getirdiğimizde, ‘susacaksın, yapacaksın’ diyorlardı. Tacize uğradığımızı söylediğimizde amirimize bize, ‘senin başka seçeneğin yok. Sen burada çalışmak ve ailene ekmek götürmek zorundasın. Başka yerde iş bulamazsın’ yanıtını aldık. Bir arkadaşımız daha vardı, bir tacizci amir dedi ki ona ‘Ya ben senin rızanla sana dokunacağım ya senin ailen duyacak ya da sen bu işten çıkıp gideceksin’ tehdidini ediyorlardı. Biz bunlarla karşı karşıya kaldık. Biz bunun mücadelesini verdiğimizde, baş kaldırdığımızda ceza olarak; kadınları özellikle gece vardiyasında soğuk depoya gönderip sabaha kadar o depolarda çalıştırdılar.

Kadınsal rahatsızlığımız olduğunda ve bunu dile getirdiğimizde onu öğrenmeye çalışıyorlardı. Bunun cezası ya soğuk depoya gitmekti ya da erkeklerin çalıştığı en ağır işin olduğu bölümlere gönderiyorlardı. Kod-29’dan bizi işten attılar hem sicilimizi kirlettiler hem bizi ahlaksız, hırsız, edepsiz olarak gösterdiler. Gittiğimiz iş yerleri Kod-29’dan ötürü bize işe almıyorlar."

https://abcgazetesi.com/m...sen-bu-isten-cikip-385587
benim türbanlı bacımı yine mağdur etmişler.
erkeklerimiz adam değil bunların hepsi dinsizlikten imansızlıktan oluyor, gerçekten kuyruk sallamayıp ekmeğinin peşinde olan kadınların bir suçu yok.
abicim sen olaya dinsizlik demişsin ama bizde hayvani içgüdü diyoruz nedir hayvani içgüdüler olabildiğince çok dişi ile ilişki yaşamak işte hayvanların hayatı bu şekilde geçiyor.

hayvani içgüdülerinden sıyrılamamış insanların başta olunca neler yaptığını görüyoruz ben de bir dinsizim ama neyin insan davranışı neyin hayvan davranışı olduğunu biliyorum.
biraz havada kalan açıklamalar.
kadınsal hastalığı olduğunu neden söyleme ihtiyacı doğuyor, elemanlar neyi öğrenmeye çalışıyor? cinsel ilişkiye mi giriyorlar da, hasta olunca soğuk hava deposuyla cezalandırılıyorlar.
velev ki ilişkiye zorlandılar ve boyun eğdiler, asgari ücrete (muhtemelen o civarda alıyorlardır) çekilecek eziyet mi o? gidersin parasıyla yaparsın tek seferde çıkarırsın maaşını...
başka şeyler varmış da sanki tacize bağlanmış gibi olay...
dedikten sonra tekrar okudum ki haberi, aynı sitede ilintili bir haber daha var;

https://abcgazetesi.com/i...isten-sert-gozalti-385160

tam tahmin ettiğim gibi. bakın mobbing, hakaret vs olmuş olabilir ama ben tacize şu açıklamalarla ikna olmadım. gayet, anayasal bir hak olan sendika talebi nedeniyle atılmış gibi görünüyor arkadaşlar.

inşallah haklarını alırlar ama olayları saptırmadan.
solcu olmadıkları için sosyal medyada yer bulmaz çığlıkları.
allah bin türlü belanızı versin lan. sizin de siyasetinizin de allah belasını versin. kadınlar ekmeğinin peşinde, tacize uğramışlar, mobbinge maruz kalmışlar. yok başörtülü yok solcu yok allahsız yok dinsiz. oğlum mal mısınız siz? hiç ilim irfan ahlak örf adet bilmez misiniz? varsa yoksa siyaset ideoloji. sizin o sığ bayat kin dolu ideolojileriniz ne fayda sağladı bu ülkeye.
Bir markette gece vardiyası olduğunu ilk defa duyuyorum. ilginç bir haber, nolmuş a101 bim şok daha az kazanmaya mı başlamış? Bu zincirler içinde elemanını kart okutturarak tam saatli çalıştıran, fazla çalışma saatini mesai ücreti vererek veya ertesi gün çalışacağı saatten düşerek ödeyen benim bildiğim sadece Migros var.