bugün

imkansız olan durum.
karizmatik bir liderle sağ oyları birleştirebilirse mümkündür.
siyasi islam sayesinde gerçekleşebilecek bir durumdur.
hep söylerim,

yeterince eğilirse alır bence.
Belki yeni bir liderle bi 10 yil sonra. Belki, bir ihtimal...
imkânsıza yakındır çünkü siyasi güç olarak zayıf bir partidir. Hakketmiyorlarda zaten.
muhsin yazıoğlu hayatta ve mhp'nin başında olsaydı mümkün olabilirdi, bu idarecilerle imkansız.
Değil muhsin rte geçse bile imkansiz.
sosyolojik açıdan gayet de mümkün olabilecek durumdur.

mhp'nin ölüsü bile %11-12 oy alıyor. %45'ten %12'yi çıkart. %33 yapar. %33 dediğin de geride kalan her 3 kişiden 1'inin oyu demektir. mhp'nin bu ülkede %75 gibi bir kitlesi vardır. türkiye'nin %75'i mhp'ye ön yargılı değil, istesem birgün mhp'ye oy verebilirim diyor.

ayrıca hem akplilerin hem de chplilerin ikinci adresi mhp. oysa herkes biliyor ki akp'den chp'ye, chp'den akp'ye oy geçişi olmuyor ama her iki seçmen grubu da kendi partileri hariç mhp'ye oy verebileceğini söylüyor.

mhp sağlam bir iktidar alternatifi olması durumunda bu ülkede tek başına iktidara gelir. bu ülkenin sağcısı da solcusu da büyük çoğunluğu milliyetçidir. mhp, hem akpden hem de chpden oy alabilecek bir partidir. milliyetçi muhafazakar oylar, ulusalcılar ve merkez sağın desteğiyle çok rahat iktidara gelebilir. tabi önce umut vadeden bir parti olması lazım.

hali hazırda ülkenin gizli merkez partisi de mhpdir. çünkü dediğim gibi akpliler chp'yi sevmiyor, chpliler akp'yi sevmiyor ama her iki grup da mhp'ye bir garez beslemiyor. yeri gelirse verebilirim diyor.
25 sene sonra da olsa bu ülkeyi mhp tek başına yönetmeli. Yönetecektir de allah'ın izniyle. Sadece iyi hazırlık yapmak gerek.

Mhp'nin;

"Dik baş,
Tok karın,
Mutlu yarın."

Ideali, bu hasreti dindirecek ve yurdumuz ve milletimiz özlemini duyduğu "insanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesini düstur edinen bir yönetim anlayışının gerekliliğine kanaat getirecek.

Ben bastona da düşsem, mezara da girsem; o günden güne eksilttiğimiz gün, o her seher vakti karanlığı söndüren güneş şahit olsun ki; o kut'lu günü bu millet görecek allah'ın izniyle. Buna tüm kalbimle inanıyorum.
1000 yıl sonra bile olmayacak hadisedir. Şimdi uzun uzun nedenlerini yazıp kafa sikmeye gerek yok.
son seçimlere bakıldığında zaten %49 almış olan partidir. yahu adını değiştirip akmhp yapsa tam süper olacak...
benim gibi "mhp'nin başına babam geçse yine oy vermem." diyen milyonlar olduğu sürece imkansızdır.
peşin peşin söylüyorum, bazıları için ülkeyi terk etme sebebi olacaktır, inşallah.
paralel evrende bile mümkün olmayan seçim sonucu.
güncel Önemli Başlıklar