bugün

çoğu kişinin gözünden kaçan gerçek.
bu işin mimari da sayın bahçeli.

öncelikle soyliyim ki parti tutmam. bana doğrudan faydası olmayan bi kurum için çabalamanın mantığını anlamıyorum. kendi işime ayırırım o çabayı. tutam tutsun. eleştirmem.

olay şu. öyle ya da böyle mhp nin içinden bir parti çıkarıldı ve yüzde 10 oy aldı. bu iki partinin görüşleri aynı. yarın öbürgün bir işbirliği gerekirse çok kolayca yapacaklardır. yani milliyetci oylar %20.

ayrıca mhp ülke yönetiminde çok etkin bir güce de sahip.
şu ortamda mahp için yapılabilecek en güzel yöntem bulunmuş ve uygulanmış. malum tek başına iktidara gelme şansları düşüktü.
e partilarin amacı iktidara gelip pastayı önce kendi taraftarlarına pay etmek. bundan uzak kalırsan küçülürsün. bütün dünyada bu böyle.
uygulanan yöntemle hem iktidar olundu hem oylar artırıldı.

tabi biz olayı sonradan anladığımız için aralarında kopan kavgaya odaklandık.

yani toplama yaparsak hem iktidar olmak hem %20 oy sahibi olmak, etti mi 40.

evet etti.

ayrıca mhp nin iktidara ortak olması türk milleti için bir denge unsuruydu ve iyi oldu.
More zaten %20’lerde degil miydi 2015’te?

Çık sokağa (cihangir sayılmıyor), Türkçüden gecilmiyor. Kendi gozlemlerime gore yuzde elli (%50+)’den fazla bir ulusçuluk populasyonu var ve bu muhafazakar&radikal kendilerince milliyetperver (Arapçayı cok sever bu yoldaslarimiz) adleden insanlar bu denklemin icinde degil. Ee?

Eesi kimse kel, kısa boylu, kara kuru, bagirmadan konusamayan, gulmeyen, “kaba”dayı bir tipi (kendi isteğiyle) baskan (devlet baskani) gormek istemez. Ben ant icen bir insanim, mhp (ya da muadili) gibi bir olusumun basinda ismet inonu olsa (alpertunna’ya gore turk “politikasının” ebesini z*ken bir kisiliktir) gene de oy veririm.

Emme kardasum, benden bu kadar calisir. yıllardır mhp olusumunun kurunlari onunden gecmedim, ulku ocağına da 5 yasinda iken guclukle goturuldum, baska da gitmedim. Diger kendini Türkçü olarak adleden olusumlarin da yüzde doksaninin (%90+) cogundan uzak durdum.

On bes yasindaki “berkecan yabgu”lar guzel, arik yoldaslarimdir, emme ben bu insanlar ile bir arada anilirsam “pis fasist! Geber! Hıh!” Gibi tiripler ile karsilasiyorum ve ben o yasi coktan emme coktan gectim.

Eskiden birdik, olduk, iskence gorduk, tabutluklar ile gomulduk. Simdi biniz.

emme yoldas, evet evet sen, buraya dek okuyan “karındaşım” daha fazlasını istemek ne Türk kulturunce, ne de dini inancinca bir suç (Farsça : günah) degildir. Sacma, bilincin ve yuregin benimseyemeyecegi olgularin ardi sira kosmak yerine gerçeği aramak ve kesinlikle vazgecmemek gerek.

Bin bize yetmez, şuanki durumda olduhu gibi on milyonlar da yetmez. Yüz milyonlar, belki de milyarlarca insani ardimiz sira surukleyecek isek bizim fuhrer’e (Farsça : rehber | Türkçe : kılavuz & yol gosteren) gereksinim duydugumuz gercegini goz önünden bırakmamamız gerekmekte.

Alpertunna esenlikler diler.
mhpliler o kadar büyük siyasetçi ki akplilerin bile bir bölümünü asimile edip milliyetçi hale getirdi.

üstelik daha önceden mhpye ama son seçimlerde akpye veren milliyetçi kesim de var.
mhp milliyetçi oyları %20'ye çıkarmadı. elindeki oyları kaybetti, akp'den oy aldı.

zaten bu ülkede milliyetçi ideolojinin olması gereken yer iktidardır. mevcut iktidar her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almasına rağmen milliyetçi tabandan aldığı oylarla yönetimi elinde tutuyor. dolayısıyla milliyetçi muhafazakar cephe bu ülkede karar mekanizması. sadece bu potansiyelin farkında olan bir lidere ihtiyaç var. koltuk sevdalısı saray yancılarına değil...