bugün

evet yıllardır mezun olacağım günü bekledim durdum. işte o gün bugün. mezuniyet günü bütün öğrenciler gibi ben de kep fırlatmak istiyordum *. lakin ebevyn engeline takıldım. "o da ne" diyor insan babasını karşısında "kesinlikle o kepi takmanı istemiyorum, taksan bile sakın öyle bir fotograf çekinme" derken görünce. hayallerim suya düşüyor, boğazımda bir düğüm yumruk yumruk kalıyor orda. babam evlatlıktan reddederim der gibi bakıyor suratıma. üzülüyorum, çaresiz başlıyorum araştırmaya. din hocalarına mail atıyorum cevap gelmiyor *. bir internet sitesinde görüyorum sonunda. evet gerçektende mezuniyet cüppesi katolik papazlarının kıyafetine benziyormuş. hatta benzemiyor. bu cüppeler papaz kıyafeti. işte bir mezuniyet töreni başlamadan böyle bitiyor hayatımda. başka bahara demek isterdim ama 20 kere de mezun olsam yine de giymeyeceğim ve babam mezuniyet törenlerinde asla yanımda olmayacak.
trajikomiktir. cami hocasının kıyafetine benziyor olsaydı gericilik olurdu.
Hep amerika israil oyunları zaten.
akla refah partili hasan hüseyin ceylan nam akıl hastasının zamanında turgut özal için söylediklerini getirmiştir.

söz konusu şahıs özal'ın fahri doktora ünvanı alırken bir fotoğrafını eline geçirmişti. etrafına topladığı yobazlara "işte müslümanlar... görüyorsunuz... sırtında cübbesi, başında takkesi... kardinaaalll.... kardinaaalll..." diye bağırınıyordu.

sonra o cübbeden sucukçu muhasebecisi çok giydi... yetinmedi, yahudilerden nişan alırken haham cübbesi de giydi... fakat yobazlardan ne ses çıktı, ne seda....
görsel