bugün

anlam verilemeyen insan, varlık.
güneş gözlüğünün amacı gözü güneşin rahatsız edici ışığından korumaktır. metronun yer altından gittiğini biliyoruz yani güneş görmesi imkansız, bu insan hangi amaca hizmet yerin altında güneş gözlüğü takar anlam veremedim ben.
(bkz: karlıovalılar gece güneş gözlüğü takıyomuş)
*güneş gözlüğünü metrodan inip de açık alana çıktığında tekrar takmaya üşenen insandır.
*metroda ayakta olup güneş gözlüğünü çıkardığında koyacak yeri olmayan insandır.
*güneş gözlüğünü kendisine yakıştığı için takan insandır.
*saçını güneş gözlüğünün gözündeki duruşuna göre yapmış, çıkardığındaysa saçı bozulacak olan insandır.
*
*

dır dır dır...
yerin altına girme fobisi olan insandır. desemde siz inanmayın. *

(bkz: bak bu gözlüğü yeni aldım) *
dikkatli bakın salim'dir o.
güneş gözlüğünü amacına aykırı olarak, yani gözü zararlı ultraviole ışınlarından korumak için değilde aksesuar olarak kullanan insandır. fakat her ne amaçla olursa olsun abesle iştigaldir.
gözlerinde alerjik bir rahatsızlık varsa gayet normal karşılanması gereken insandır.
donla denize giren insan modeliyle benzerlik gösterir. tabi sağlık problemi yoksa.
erkekse kesin kesişlerdedir.
yağmurlu havada güneş gözlüğü takandan daha hallice bir insandır.
***görülmüştür.
ankara'da yaşaması muhtemel insandır. zira kızılay-batıkent metrosu son durağa kadar birçok kez gün ışığına çıkmaktadır ve güneşi arkanıza almadıysanız epey rahatsızlık edecek düzeyde güneş ışınlarına maruz kalırsınız.
o değil de, aslında güneş gözlüğü "takmak" ilginç bir durum. yani aslına bakarsanız giymek de ilginç olur ya orası da öyle. fekat bana güneş gözlüğü "takmak" şeysi * garip geliyor. düşünsenize şöyle bir diyalog olsa:

-bak samet ne güzel olmuş di mi. sabah taktım bu baksırı.

ilginç...
gözünden yeni ameliyat olmuştur. ve her nevi ışık yasaktır *
suratına bakınca hoş bir tebessüm ettiren kişi. Ya krodur, ya metroseksüel bir totoş. Ama o da insan, yazık değil mi? siz bir de böyle tiplerden hoşlanan kızlarımızı düşünün. onlar da çok eğlencelidir, hem de çok. nirvanaya ulaştırmak gerekir bunları. sevgilerdir.
gece vakti de gözlük takan, "yakışıklıyım,karizmatiğim,bekarım,kız tavlamak niyetindeyim" mesajını veren kişidir.
gözlerinin altındaki uykusuzluk ve yorgunluktan kaynaklanan morlukları yada göz çanaklarında kanlanmayı kimseye göstermek istemeyen insandır amacı başkalarının göz zevkini bozmamaktır gayet normal karşılanmalı sorup sormadan bi karara varılmamalı başlık bile açılmamalıdır.
'' Ulan o kadar para harcadım. Evlat acısı gibi oturdu. Bari s.çarkende çıkarmıyımda havamız olsun'' diyen insandır. Elbette sözüm koca bir morluğu saklamaya çalışan kavgazedeleri kapsamamaktadır.
(bkz: Kapsama alanı dışı)*
salim veya cankan kardeşler olabilir kendileri..
eğer değilse onlar gibi olmaya çalışan ilginç kişiliklerdir.
çok yakın bir zamanda albüm çıkarıp,listeleri alt üst etmeye hazırlanıyordur...
gördüğümde beni sıçarcasına gülmeye sevkeden durumdur. (bkz: hanım koş tüfeğimi getir)
güneşli'deki metro markete gidip her şeyi yanlış anlamış insandır.
sabah uykulu gözlerle metrodan indiğimde kafamı kaldırıp karşıya baktığımda ne göreyim allien desem değil acayip birşey kocaman channel marka güneş gözlüğü takmış karşıdan üstüme üstüme gelmeye başaldı bi an afallayıp merdivenlerden aşağıya doğru koşar adım inmeye başladım oh kurtuldum derken ofise çıkarken bindiğim asansörde karşıma çıkmasıyla fredy kruger görmüş çocuk gibi asansörün sonunda pısmış şekilde ineceğim kata gelmeyi bekledim.Ama hayır olamaz aynı katta benimle inan bu yaratık benim ofisteki çalışma arkadaşımmış olamaz hayır kabus olmalı dedim biri bu kabustan uyandırısın diye dualar ettim ama gerçekmiş.Buradan sevgili iK sesleniyorum bunları özelliklemi alıyorsunuz.
(bkz: based on a true story)
allah'ım kör ette görsün ebesinin saçlarını dediğimiz türdür.
(bkz: insan demişsin dostum ama uzaylı tarif etmişsin)
banyoda güneş gözlüğü takandan daha mantıklı sebepleri olabülü...
çok film izleyip , ajanların karizmasına özenmiştir. gözlerindeki boşluğu güneş gözlüğü takarak saklıyor da olabilir.