bugün

harbiden bu aralar iyice sıkmaya ba$layan insan modeli.

var böyle gerizekalılar. geçen metroda gidiyorum. lavuğun bir tanesi koymuş çantayı yere, birde utanmadan bacağıma yaslamı$. bi marlon brando edasıyla slow motion havasında suratına baktım "ulan !!!" dedim, gözümün içine baktı. "kızma abi uludag" dedi. bir an duraksadım. ben duraksayınca memelerini okşamaya başladı. bende o esnada çantanın içine dogru bir göz attım. i$te o an yıkıldım...
çantanın içinde kocaman bir beyzbol sopası vardı. sonra hafif bir tebessüm attım. "ne yapıyorsun bununla ?" dedim, canım sıkıldıkça g.tüme sokuyordum, artık sokamıyorum dedi üzgün bir ifadeyle. "niye?" diyecekmiş gibi suratına bakıyordum ki bombayı patlattı :

- sokamıyorum cünkü yırtıldı. artık anüs denen birşey yok bende
+ :(( ee ne yapıyorsun peki azizim ?
- uludag sözlüge aptal aptal baslıklar acıyorum

otobüste ölüm sessizliği olu$muştu. herkes avaza çıktığı kadar sustu bir an. $imdi sen gidiyorsunya herkes sana benzeyecek gibi baktı yanımdaki teyze. şöförün git kendini çok sevdirmeden der gibi hüzünlü bir silüeti vardı. yarın sabah herşey daha iyi olacaktı.
çok büyük suç işlemiştir, tez kellesi vurula!
(bkz: metroda metro yiyen öküz)*
aslında doğrusunu yapan insandır. o çanta sırta asılınca ya da elde bulundurulunca metronun iç kısmında kapladığı hacim değişmiyordur. neden yorulsundur.
evet bir bomba koyma imajı verdiği için şuursuz ve korkutucudur. hele yaşadığımız şu bombalı günlerde böyle davranışlar tehlikelidir. özellikle bir de çantasına gerekli özeni göstermeyip orada burada unutanlar ise unutkanlıklarından da belli olduğu üzere hem şuursuz hem de insanları korkutmaktadırlar.
cantasini sirtinda tutup saga sola donerken milleti rahatsiz etmedigi icin niyese suursuz damgasi yemis insandir.

ayrica metroya sirt cantasiyla binmenin yasak oldugunu bilmiyorduk ogrenmis olduk.